Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Po Šilutės gamtosaugininkų pasalos "sužvejoti" brakonieriai, žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais eurų

Autorius: ELTA
Brakonieriams teks atlyginti milžinišką žalą gamtai. Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
Brakonieriams teks atlyginti milžinišką žalą gamtai. Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, ankstų ketvirtadienio rytą surengę pasalą sulaikė du asmenis, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje žvejojusius statomuoju tinklu. Draudžiamu nemėgėjiškos žūklės įrankiu pažeidėjai sugavo 53 karšius, du starkius ir salatį.

Už neteisėtą žvejybą abiem asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankio – 70 m ilgio statomojo tinklo – konfiskavimu. Taip pat pažeidėjams, kaip nurodoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime, teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 3360 eurų.

Netesėtai žvejoję asmenys sulaikyti po to, kai aplinkos apsaugos pareigūnai, atsižvelgdami į turimą informaciją apie galimai nelegalią žvejybą, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje pastatė slaptą vaizdo stebėjimo kamerą. Trečiadienio vakarą (apie 19 val.) vaizdo kamera buvo užfiksuotas galimas pažeidėjas. Nedelsdami aplinkosaugininkai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi ir surengė pasalą. Pareigūnams pažeidėjų teko laukti iki ryto, tačiau apie 7 valandą pasirodė du asmenys, kurie buvo sulaikyti, kai tik iš vandens ėmė traukti statomąjį tinklą su žuvimis.

Per pastarąsias tris savaites tai jau trečias kartas, kai Šilutės rajone sulaikomi pažeidėjai, neteisėtai žvejojantys statomaisiais tinklais. Laimei, ankstesnius kartus pažeidėjai buvo sulaikyti jiems dar nespėjus sugauti nė vienos žuvies, sakoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

Facebook komentarai