Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Politologas B. Ivanovas: o pats prezidentas ar turi viziją?

Autorius: Agroeta
Politologas Bernaras Ivanovas.
Politologas Bernaras Ivanovas.
Printer Friendly, PDF & Email

Susitikęs su visais 14 kandidatų į ministrus, prezidentas G. Nausėda šiandien pranešė savo verdiktą. Paiškėjo, kad jis norėtų pakeisti du kandidatus į ministrus.

„Galiu pasakyti, kad du iš ministrų: į susisiekimo ministrus ir žemės ūkio ministrus turėtų būti pateiktos kitos kandidatūros“, – sakė G. Nausėda.

Primename, kad į žemės ūkio ministres kandidatavo Dalia Miniataitė, o į susisiekimo – Kasparas Adomaitis.

Anksčiau su kandidate į žemės ūkio ministres D. Miniataite susitikęs šalies vadovas sakė manantis, kad ji yra gerai susipažinusi su sektoriaus problematika, tačiau pasigedo aiškesnės vizijos. Šiandien G. Nausėda pakartojo anksčiau išsakytą poziciją.

„Mes turime turėti ministrą vizionierių, kad žemės ūkis būtų konkurencingesnis, kad judėtume link aplinkai palankaus žemės ūkio“, – kalbėjo šalies vadovas.

Politologo Bernaro Ivanovo manymu tokiais pasisakymais prezidentas peržengia savo kompetencijos ribas.  

„O ar pats prezidentas viziją turi? Čia dar klausimas, kurį mes irgi galime iškelti. Prezidentas nesusivokia kas jis yra ir kokios jo galios, susivokimo problema akivaizdžiai suponuota, mano galva, patarėjų korpuso“, – sako politologas Bernaras Ivanovas.

„Ne prezidento reikalas, pagal Konstitucines galias, šitą klausimą kelti. Mano nuomone, ir ne tik mano, ir ekspertų nuomone, prezidentas peržengia visas ribas ir yra tam tikra kolizija, nes koalicinės – politinės priežastys yra grynai Seimo kompetencija. Prezidento kompetencija – tik Konstitucinės priežastys. Politiniai prezidento argumentai šiuo atveju peržengia jo kompetencijas, net ir matant, kad galbūt kandidatė ne pati geriausia, prezidentas negali šito spręsti. Jis šiuo atveju – Konstitucijos garantas. Ne prezidentui sverti pavyzdžiui patriotizmą A. Anušausko, čia visiškai ne jo kompetencijoje, arba svarstyti ar turi kas nors ar neturi vizijos“, – aiškina politologas.

Kaip Prezidentas gali atmesti vieną ar kitą kandidatą?

„Mes tampame kažkokių keistų kaprizų įkaitais. Paklausykime ką prezidento patarėjai kalbėjo pavyzdžiui apie kandidato į Sveikatos ministrus A. Dulkio kompetencijas. CV jie A. Dulkio skaitė? Ar jie supranta apie ką jie šneka? Kokios šito žmogaus kompetencijos? Gal norėtų palyginti CV prezidento ir A. Dulkio, ir pasižiūrėti kas už ką keliomis galvomis yra aukščiau. Yra tiesiog kažkokie asmeniškumai“, – įsitikinęs politologas.

„Sąlyga, kurios kandidatas neatitinka, turi būti Konstitucinis argumentas, bet jokio Konstitucinio argumento negirdėjome nė vieno“, – pabrėžė B. Ivanovas.

Šiandien Seime I. Šimonytė žurnalistams teigė, kad prezidentui turės pateikti atnaujintą kandidatų į ministrus sąrašą.

Ji taip pat padėkojo prezidentui neįtikusiems kandidatams už pasiryžimą būti teikiamiems į ministrus. Pagyrų ypač nepagailėjo D. Miniataitei.

„Esu labai dėkinga, kad man buvo pavykę įkalbinti Dalią tai daryti, bet dabar tiesiog paieškosime kito kandidato. Tikiuosi Dalia, kaip profesionali ministerijos tarnautoja, padės“, – sakė paskirtoji premjerė.

Facebook komentarai