Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Praėjęs mėnuo pasaulyje buvo šilčiausias birželis

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugumoje amžino įšalo teritorijų Sibire temperatūra praėjusį mėnesį buvo didesnė nei vidutinė birželio temperatūra tose vietose. Praėjęs mėnuo visame pasaulyje taip pat buvo šilčiausias birželis istorijoje, antradienį pranešė Europos Sąjungos klimato stebėsenos tinklas.

Šių metų vidutinė birželio temperatūra buvo tokia pat, kaip praėjusių metų birželio.

Birželio mėnesio valandinės temperatūros Arktyje rekordas – 37 laipsniai Celsijaus – Šiaurės rytų Rusijoje netoli Verchojansko buvo užregistruotas birželio 21 d., orų stebėjimo stotyje temperatūra siekė 38 laipsnius Celsijaus, pranešė Koperniko klimato kaitos tarnyba (C3S).

Valandos temperatūros – 60 min. vidurkis – rekordas buvo nuo vieno iki dviejų laipsnių didesnis nei Arktyje užregistruoti temperatūros rekordai 1969 m. ir 1973 m.

Nuo sausio mėnesio didžiojoje dalyje Sibiro fiksuojama itin aukšta temperatūra ir išsausėjusi žemė lėmė didžiulių miškų gaisrų, kurie alino Sibirą ir praėjusią vasarą, atsinaujinimą.

Visame pasaulyje 2020 m. birželio mėnesio temperatūra buvo daugiau nei puse laipsnio Celsijaus šiltesnė už 1981–2010 m. birželio mėnesių temperatūrų vidurkį ir tokia pat kaip 2019 m. birželį, kuris buvo šilčiausias kada nors užfiksuotas birželis.

Facebook komentarai

Belkar