Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prancūzija uždraudė du amerikiečių gamybos pesticidus dėl grėsmės bitėms

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prancūzijos institucijos trečiadienį uždraudė naudoti du amerikiečių gamybos pesticidus, kurie, ekologų vertinimu, yra kenksmingi bitėms.

Nicos teismas dviejų aplinkosaugos asociacijų iškeltoje byloje priėmė sprendimą, uždraudžiantį naudoti JAV grupės „Dow AgroSciences“ gaminius, kadangi jų sudėtyje esantis sulfoksafloras yra kenksmingas bičių nervų sistemai.

Teismo teigimu, sulfoksafloras gali „kelti didelę toksiškumo riziką“ vabzdžiams apdulkintojams.

 2017 metais teismas jau sustabdė „Transform“ ir „Closer“ prekių ženklų produktų pardavimą, nors prieš tai Prancūzijos maisto ir saugos agentūros „Anses“ buvo leidusi pardavinėti šiuos gaminius.

Sulfoksafloras yra skirtas apsaugoti vaisius ir daržoves nuo amarų, tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad jis gali pakenkti bitėms, kurių mažėjantis skaičius jau kelia susirūpinimą daugelyje šalių, ir paveikti jų centrinę nervų sistemą bei dezorientuoti.

Minėtų produktų su sulfoksafloru gamintoja 2017 metais juos įvertino kaip mažiau kenksmingus biologinei įvairovei nei kiti pesticidai, kuriuos Europos institucijos vis labiau riboja dėl pavojaus bitėms, vandens organizmams ir žuvims.

Po „Dow Chemical“ ir „DuPont“ susijungimo prieš dvejus metus, „Dow AgroSciences“ dabar žinoma kaip „Corteva“.

Nicos teismas nutarė, kad priemonės, skirtos sumažinti riziką bitėms, pavyzdžiui, draudimas naudoti pesticidus augalų žydėjimo sezono metu, nėra pakankamos, kad būtų galima naudoti gaminius su sulfokafloru.

Facebook komentarai