Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prancūzijoje apie 200 tūkst. žmonių atsiliepė į raginimą padėti ūkininkams

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prancūzijos žemės ūkio ministras Didier Guillaume'as (Didjė Gijomas) antradienį paskelbė, kad daugiau nei 200 tūkst. žmonių atsiliepė į raginimą padėti žemdirbiams ir galvijų augintojams, kuriems artėjant vasarai labai reikia darbininkų.

„Šiandien turime daugiau nei 200 tūkst. paraiškų ir 5 tūkst. žmonių, kurie organizuoja darbą“, – pareiškė D. Guillaume'as transliuotojui „France 2“.

„Neketiname šių žmonių versti keliauti per šalį – jie dirbs netoli namų, ūkiuose, taip pat maisto pramonės, transporto ir logistikos srityse“, – paaiškino ministras.

„Labai svarbu užtikrinti, kad produktai patektų į vietą, kur juos bus galima parduoti“, – pridūrė ministras.

Praėjusį mėnesį D. Guillaume'as paskelbė raginimą suburti „didžią žemės ūkio armiją“, kai dėl koronaviruso pandemijos buvo atleisti dešimtys tūkstančių žmonių, taip pat uždarytos sienos ir ūkininkai neteko galimybės samdyti sezoninių migruojančių darbuotojų, kaip yra įpratę.

Šiuo metų ūkiams labai trūksta darbininkų, kadangi jau užderėjo šparagai, braškės, pomidorai ir kiti ankstyvojo sezono produktai, o galvijai pradeda vesti prieauglį.

Be to, šalyje įvedus karantiną, o restoranams, mokyklų kavinėms ir kitiems pagrindiniams klientams sustabdžius veiklą, pradėjo didėti greitai gendančių produktų atsargos.

D. Guillaume'o teigimu, būtina skubiai užtikrinti sklandų maisto paskirstymo kanalų veikimą Prancūzijoje, o esant trikdžiams „piliečiams gali neužtekti produktų“.

Jis taip pat paragino žmones valgyti vietos produkciją.

„Jei negalite nuvykti į kaimą, kaimas atvyks pas jus – nusipirkite šviežių produktų, vaisių ir daržovių, – ragino ministras. – Pirkite žuvies, pirkite jūros gėrybių!“

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA