Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prezidentas: senatvės pensijos senjorams turi augti sparčiau

Autorius: BNS
Prezidentas G. Nausėda sako, kad senatvės pensijos senjorams turi augti sparčiau
Prezidentas G. Nausėda sako, kad senatvės pensijos senjorams turi augti sparčiau
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, pensininkų sąjungos „Bočiai“ ir Europos pagyvenusių žmonių federacijos EURAG Lietuvos asociacijos atstovais.

Šalies vadovas pabrėžė, kad, nepaisant koronaviruso pandemijos sukeltų ekonominių iššūkių, būtina toliau vykdyti pensijų indeksavimą ir pensijos šalyje turi augti sparčiau.

Tai būtina sąlyga norint mažinti pagyvenusių asmenų skurdo riziką ir nekartoti prieš dešimtmetį vykusios krizės klaidų.

Šalies vadovas paragino Vyriausybę kaip įmanoma greičiau viešai diskusijai pateikti pasiūlymus dėl indeksavimo mechanizmo pokyčių, užtikrinančių spartesnį pensijų augimą.

„Kompleksiškas senyvo amžiaus žmonių gerovės augimas yra vienas iš mano veiklos prioritetų, o senatvės pensijų didinimas yra ir teisingumo klausimas. Nuoseklus pensijų augimas leistų sumažinti skurdo lygį tarp senatvės pensininkų, kuris šiuo metu siekia beveik 42 proc. ir raudona spalva mums signalizuoja, kad senyvo amžiaus asmenų padėtis turi būti gerinama sparčiai ir iš esmės“, – susitikimo metu pabrėžė šalies vadovas.

Lietuvoje pakeitimo norma – vidutinės pensijos ir vidutinio darbo užmokesčio santykis – yra apie 42 procentus. Tuo tarpu Europos Sąjungos vidurkis – apie 61 procentą. Šalies vadovas akcentavo, kad turime sau išsikelti tikslą ir nubrėžti aiškų standartą, kad minimali pensijų pakeitimo norma šalyje turi būti 50 procentų. Ir šį tikslą turime pasiekti maksimaliai greitai.

Susitikime taip pat diskutuota apie nepakankamą dėmesį Lietuvos sėkmingo senėjimo politikai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA