Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Prezidentūra apie ES atsigavimo planą: kol kas nesame gavę oficialių detalių, kiek lėšų gali būti skirta Lietuvai

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas užsienio politikos klausimais Sigitas Mitkus teigia, kad kol kas Lietuva nėra sulaukusi iš Europos Komisijos (EK) oficialių detalių apie tai, kiek tiksliai lėšų šaliai gali būti skirta iš 750 mlrd. eurų vertės atsigavimo plano ES.

„Komisija paskelbė vakar savo pasiūlymus, bet atkreipsiu dėmesį – bendrus pasiūlymus. Kol kas konkrečių, (...) kiek tiksliai Lietuvai gali būti skirta lėšų, mes neturime. Žinoma, iš žiniasklaidos, iš mūsų komisaro (Virginijaus Sinkevičiaus – ELTA) interviu žiniasklaidai susidarėme įspūdį, koks būtų galimas paketas Lietuvai, bet oficialiai tokių detalių dar nesame gavę“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė Prezidentūros atstovas.

„ (...) EK vakar paskelbė, kad papildomi dokumentai bus pateikti šiandien arba rytoj, tas detalus vertinimas bus atliktas mūsų ekspertų ir pateiktas prezidento įvertinimui“, – teigė jis.

Visgi, kaip pabrėžė S. Mitkus, EK pristatytas 750 mlrd. eurų paramos planas Prezidentūros yra vertinamas palankiai.

„Bendrai tas paketas yra vertintinas teigiamai. Kai kurių politikų ir ekspertų vadinamas netgi Maršalo planu Europai, tikrai ambicingas planas “, – pridūrė prezidento patarėjas.

Europos Komisija Lietuvai iš plano siūlo 6,3 mlrd. eurų. Kaip Eltai teigė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, Lietuvai šiomis lėšomis svarbiausia bus skatinti eksportą.

Pagal planą, vien tik Italijai ir Ispanijai, kurios itin smarkiai nukentėjo nuo pandemijos, atitektų daugiau kaip 300 mlrd. eurų.

Facebook komentarai