Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Priešmokyklinukams ir pirmokams bus tiekiamas nemokamas maitinimas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo šių metų pradžios bus pradėti tiekti nemokami pietūs priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamus pietus gaus visi Lietuvos priešmokyklinukai ir pirmokai, pranešė Seimo kanceliarija.

Pagal Seimo priimtus įstatymo pakeitimus, pirmajame etape – nuo sausio iki rugpjūčio mėn. pietūs priešmokyklinukams bus patiekiami švediško stalo principu. Kaip anksčiau yra minėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, sprendimą dalyvauti šiame etape jau yra išreiškusios 49 savivaldybės ir 251 mokykla (apie 4,5 tūkst. mokinių).

Šiemet nemokamus pietus papildomai gaus apie 49,6 tūkst. mokinių. Tokiu būdu siekiama užtikrinti sveikesnę mitybą didesniam vaikų skaičiui, mažinti socialinę atskirtį ir jauniausių mokinių diferenciaciją.

Iki šių metų nemokamas maitinimas buvo užtikrinamas tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršijo 183 eurų, neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Šiemet pajamų riba, nuo kurios priklausys nemokamas maitinimas, pakilo iki 187,5 eurų.

Preliminariais skaičiavimais, šiemet priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamiems pietums papildomai reikės apie 8,6 mln. eurų, vėliau kasmet papildomai reikės apie 17,4 mln. eurų.

Facebook komentarai