Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Protestuojantys žvejai mėgėjai kreipėsi į politikus: ant kortos pastatyta 300 000 rinkėjų balsų

Autorius: Agroeta
Žvejai mėgėjai protestavo Klaipėdoje.
Žvejai mėgėjai protestavo Klaipėdoje.
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį uostamiestyje žvejai mėgėjai surengė protesto akciją „Grąžinkime Kuršių marioms gyvybę”, nukreiptą į verslinės žvejybos daromą žalą Kuršių marių žuvų ištekliams, taip pat valdžios institucijų nuolankumą verslininkams. Protestuotojai pasisakė už tai, kad Kuršių mariose verslinė žvejyba būtų uždrausta.

Į sceną užlipęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika buvo pasitiktas dviprasmiškai. Vieni protestuotojai plojo, kiti švilpė. „Mes neprašome – mes reikalaujame!“ – skelbė užrašas ant scenos.

Iniciatyvos sumanytojas Kęstutis Klimavičius, „Lašišos dienoraštis“ vadovas, protestuotojams sakė, kad „nėra vietos verslinei žvejybai Kuršių mariose“. „Jie jau savo padarė. Ir klausimas, ar mes apskritai kada nors atstatysime (žuvų išteklius)“, – kalbėjo K. Klimavičius.

Jis kreipėsi ir į politikus, kurie nusitaikę į Seimą. „Ant lėkštutės yra 300 000 balsų. Ir jeigu bus uždrausta verslinė žvejyba, geriau užkibkite ant žvejo mėgėjo kabliuko, nei papulkite į verslininkų tinklus, ministre“, – į K. Mažeiką kreipėsi K. Klimavičius.

Tai išprovokavo gausius plojimus ir ovacijas.

Gamtos tyrimų centro atliktoje Kuršių marių analizėje, kurią užsakė Aplinkos ministerija, yra pateiktos mokslininkų išvados, kuriose aiškiai nurodoma, kad žuvų bendrijos dydžio indeksas rodo labai blogą būklę.

48 verslo įmonės, kurios žvejoja tik Kuršių mariose, 2018 metais deklaravo 818 tonas žuvies ir tik viena iš jų deklaravo pagaunanti lašišas.

Uždraudus verslinę žvejybą, pavyzdžiui, Kauno mariose, žuvų kiekis per penkerius metus padaugėjo beveik 4 kartus.

Žvejų verslininkų pelnas per metus siekia tik 120 000 Eur. Šiose įmonėse dirbo 132 žmonės, kurių vidutinė mėnesinė alga 261 Eur. Kuršių mariose žvejojančių verslininkų valstybei sumokėta suma per metus – 221 000 Eur, įskaičiuojant visus mokesčius.

Tuo tarpu žvejai mėgėjai kiekvienais metais, pirkdami žvejo bilietus, valstybei sumoka apie 1,7 mln. Eur.

Kuršių mariose žvejojančios įmonės iš viso turi 979 vnt. žvejybos irankių. Lietuvai priklausanti Kuršių marių dalis sudaro 381,6 km², tai reiškia, kad vienam kvadratiniam kilometrui tenka net 2,5 verslinės žvejybos irankio.

Žvejo mėgėjo bilieto kainą padidinus 1 Eur galima būtų kompensuoti visų verslinių įmonių, žvejojančių Kuršių mariose, patirtus nuostolius, kurie sudaro 120 000 Eur.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA