Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rapsams saugoti registruotas naujas insekticidinis beicas

Autorius: Agroeta
Rapsams apsaugoti nuo kenkėjų – naujas beicas.
Rapsams apsaugoti nuo kenkėjų – naujas beicas.
Printer Friendly, PDF & Email

Dėl neigiamo poveikio bitėms ir kitiems vabzdžiams apdulkintojams 2013 m. Europos Sąjungoje uždraudus augalų apsaugos produktų (AAP) neonikotinoidų grupės veikliąsias medžiagas tiametoksamą, imidaklopridą ir klotianidiną sėkloms beicuoti, Lietuvos augintojai susidūrė su problema – neliko registruotų augalų apsaugos produktų rapsų pasėlių apsaugai nuo kryžmažiedžių ir rapsinių spragių ankstyvaisiais augimo tarpsniais. Todėl yra leista laikinai į Lietuvą įvežti kai kuriuos beicus bei registruotas naujas.

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) 2016–2019 metais išdavė leidimus įvežti ir naudoti beicus „Cruiser OSR“ ir „Modesto“ išimties tvarka 120 dienų laikotarpiui. Sprendimas suteikti leidimus išimties tvarka nėra tvarus dėl galimo neigiamo poveikio aplinkai bei dėl iššūkių planuoti sėją, kuomet nėra užtikrinamas reikiamas AAP pateikimas rinkai bei jo prieinamumas. Nuo 2013 m. vasarinių rapsų pasėlių Lietuvoje sumažėjo nuo 141 tūkst. ha iki 64 tūkst. ha 2018 metais.

Gera žinia ta, kad šių metų spalio 30 d. VAT įregistravo naują „Bayer AG“ insekticidinį beicą „Buteo Start“ su nauja veikliąja medžiaga flupiradifuronu. Beicas skirtas žieminių ir vasarinių rapsų bei žieminių ir vasarinių rapsukų apsaugai nuo kryžmažiedžių ir rapsinių spragių bei kopūstinių musių.

Naujasis beicas padės ūkininkams apsaugoti rapsus ir rapsukus nuo šių kenkėjų ankstyvaisiais augimo tarpsniais ir pakeis prieštaringai vertinamus neonikotinoidų turinčius produktus, dėl kurių naudojimo 2016–2019 metais Europos Komisija ėmėsi veiksmų prieš Lietuvą.

Registruojant „Buteo Start“ nustatytos rizikos mažinimo priemonės, kurių privalo laikytis šio insekticidinio beico naudotojai:

•        siekiant apsaugoti paukščius ir žinduolius, beicuotos sėklos būtų visiškai įterptos lauko gale, pabirusios beicuotos sėklos turi būti pašalinamos;

•        siekiant apsaugoti požeminį vandenį, „Buteo Start“ beicuotas sėklas galima sėti ne dažniau kaip kas trejus metus tame pačiame lauke.

Facebook komentarai