Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

„rescEU": ES sukurtas pirmasis gaisrų gesinimo orlaivių parkas

Autorius: Agroeta
„rescEU": ES sukurtas pirmasis gaisrų gesinimo orlaivių parkas
„rescEU": ES sukurtas pirmasis gaisrų gesinimo orlaivių parkas
Printer Friendly, PDF & Email

(Briuselis, gegužės 22 d.) Siekdama pasirengti galimiems miškų gaisrams šią vasarą, Europos Komisija pagal naująją kovos su gaivalinėmis nelaimėmis sistemą „rescEU“ šiandien pradeda eksploatuoti pirmąjį gaisrų gesinimo orlaivių parką.

Pradiniu pereinamuoju laikotarpiu parką sudarys septyni gaisrų gesinimo lėktuvai ir šeši sraigtasparniai. Be to, Europos Komisija ir dalyvaujančios šalys ėmėsi veiksmų, kad ateinančiomis savaitėmis įtrauktų papildomų išteklių.

Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris sakė: „Sistema „rescEU“ yra konkretus Europos atsakas. Juo siekiama padėti mūsų piliečiams, kuriems kyla gaivalinių nelaimių grėsmė. Mus, europiečius, sukrėtė daugybė žūčių praėjusių metų miškų gaisruose Portugalijoje, Graikijoje ir kitose šalyse. Europa privalo solidariai saugoti savo piliečius ir valstybės narės turi padėti viena kitai sunkiu laikotarpiu. „rescEU“ suteikia praktinių sprendimų ir Europos solidarumą įrodo konkrečiais veiksmais."

Taip pat Europos Komisija didina savo stebėsenos ir koordinavimo pajėgumus, kad pasirengtų miškų gaisrų sezonui. Visą parą veikiantis ES reagavimo į nelaimes koordinavimo centras (RNKC) vasarą bus papildytas paramos kovojant su miškų gaisrais grupe, kurią sudarys valstybių narių ekspertai. RNKC visą vasarą rengs reguliarias vaizdo konferencijas su valstybėmis narėmis, kad dalytųsi informacija apie gaisro riziką visoje Europoje. Ekstremaliųjų situacijų miškų gaisrų atveju išplitimui nustatyti bus naudojama ES palydovinė sistema „Copernicus".

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro