Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rusija ketina uždrausti importą kai kurios augalinės produkcijos su Lietuvos sertifikatais

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) ketina uždrausti importą kai kurių valstybių augalininkystės produkcijos, turinčios Lietuvos, Latvijos ir Slovakijos sertifikatus.

„Rosselchoznadzor“ pranešė, jog jai kelia susirūpinimą pastaruoju metu pagausėję pažeidimai, susiję su Italijos, Kenijos ir Nyderlandų augalininkės produkcijos, turinčios Lietuvos, Slovakijos ir Latvijos sertifikatus, tiekimu į Rusiją.

Rusijos tarnyba perspėja, jog jei šią produkciją sertifikuojančios šalių nacionalinės augalų apsaugos institucijos nesiims priemonių tvarkai atkurti, „Rosselchoznadzor“ bus priversta įvesti laikinus atitinkamus tiekimo ribojimus.

Anot pranešimo, per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Lietuvoje, Latvijoje ir Slovakijoje sertifikuotos augalininkystės produkcijos tiekimas į Rusiją iš Italijos, Kenijos ir Nyderlandų smarkiai išaugo, o importuojami produktai neatitinka EAES reikalavimų, juose aptinkami karantinavimo objektai.

„Rosselchoznadzor“ patikslino, kad turima omenyje produkcija, kuriai netaikomas Rusijoje nuo 2014-ųjų rugpjūčio galiojantis embargas.

Facebook komentarai