Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Sausra rodo savo nagus: žemė virto pelenais, žolė – šienu, baigia išdžiūti šuliniai

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Dėl ilgalaikės sausros baigia išdžiūti ir šuliniai. Autorės nuotr.
Dėl ilgalaikės sausros baigia išdžiūti ir šuliniai. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kai kuriose vietovėse prie Šiaulių ir Akmenės rajono pakraščio nuo Gruzdžių link Kruopių per pastarąsias 30dienų lietaus iškrito vos keli lašai. Įsigalėjusi sausra jau rodo savo nagus: žemė virto pelenais, žolė – šienu, baigia išdžiūti šuliniai, senka vandens telkiniai.

Didelių problemų sausra kelia ir gyvulių augintojams. Atolai nebeužaugo, sena žolė tiesiog nugulusi dulkėmis, pageltusi, sudžiuvusi. Šiek tiek žalios žolės dar matoma prie kanalų, žemesnėse vietose. 

Dėl permainingų pavasario ir vasaros orų ūkininkai negali pasigirti ir geru bulvių derliumi. Bulvės užaugo smulkesnės, po keru jų randama irgi mažiau negu įprastai. Kita bėda – kai kur žemė tokia kieta, kad sunkiai įmanoma įveikti kasamąja. Išsiverčia didžiuliai sukietėję žemės luitai, kuriose bulvių tenka su žiburiu ieškoti. Pasodinęs du maišus bulvių, žmogus džiaugiasi tris nukasęs...

Dar likę nenuimti kopūstai šiemet irgi didelių sultingų galvų neturi jėgų susukti. Dirva prie morkų aukštesnėse vietose tiesiog prasižiojusi vandens laukia.

Sinoptikai artimiausiomis dienomis jau prognozuoja lietingesnius orus. Bet tam, kad būtų pagirdyta išdžiovinta žemė, smarkaus lietaus reiktų ne vieną dieną.        

Facebook komentarai

bas

a