Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Scandagra“ stiprina pozicijas: įsigijo dar vieną elevatorių

Autorius: Partnerių turinys
Pasak UAB „Scandagra“ generalinio direktoriaus Mariaus Vasiliausko, „Šilutės girnų“ elevatorius papildys kompanijos turimų bei sezono metu pilnu pajėgumu veikiančių elevatorių sąrašą.
Pasak UAB „Scandagra“ generalinio direktoriaus Mariaus Vasiliausko, „Šilutės girnų“ elevatorius papildys kompanijos turimų bei sezono metu pilnu pajėgumu veikiančių elevatorių sąrašą.
Printer Friendly, PDF & Email

Viena iš žemės ūkio srityje lyderiaujančių kompanijų šalyje skandinaviško kapitalo įmonė UAB „Scandagra“ toliau stiprina savo pozicijas rinkoje – įsigijo elevatorių valdančios įmonės AB „Šilutės girnos“ akcijas. Naujas įsigijimas lydėjo daugiau kaip trečdaliu pernai, palyginti su 2019-aisiais, išaugusias bendrovės pajamas, 6 mln. eurų viršijusį 2020 m. veiklos pelną bei 15 metų trunkančią įmonės sėkmės istoriją Lietuvoje.

Naudojamų elevatorių sąraše – penktasis objektas

„Naujai įsigytas objektas atitinka mūsų strateginę plėtros kryptį, tai padės mums dar labiau sutvirtinti mūsų pozicijas rinkoje bei nupirkti didesnę nei iki šiol Lietuvoje užauginto derliaus dalį. Geografiškai patogioje vietoje, netoli uosto, į kurį gabename savo supirktus grūdus, esantis „Šilutės girnų“ elevatorius papildys mūsų kompanijos turimų bei sezono metu pilnu pajėgumu veikiančių elevatorių sąrašą“, – sako UAB „Scandagra“ generalinis direktorius Marius Vasiliauskas.

Šiuo metu „Scandagra“ naudoja tris nuosavus elevatorius – Šakiuose, Kėdainiuose ir Kelmėje, o nuo praėjusių metų nuomojasi dar ir modernų elevatorių Kretingoje. Šilutėje įsigytas 38 tūkst. tonų grūdų vienu metu galintis talpinti elevatorius bus penktasis įmonės naudojamas tokios paskirties objektas, o visų veikiančių elevatorių bendras pajėgumų rodiklis sieks 105 tūkst. tonų.

Išaugino 35 proc. didesnę apyvartą, uždirbo 6 mln. pelną 

Pastarąjį bendrovės įsigijimą lydės elevatoriaus modernizacijai skirtos investicijos – esamą įrangą ketinama pakeisti naujais technologiniais sprendimais. Investicijų planų nestabdo ir puikūs praėjusių metų rezultatai. Palyginti su 2019 metais, 2020-aisiais bendrovės pajamos augo nuo 212 mln. eurų iki 286 mln. eurų, arba beveik 35 proc., o praėjusių metų veiklos pelnas vertinamas daugiau kaip 6 mln. eurų.

a
UAB "Scandagra" generalinis direktorius Marius Vasiliauskas.

Bendrovės augimą, anot jos vadovo, didžiąja dalimi lėmė nuoseklus ir kryptingas komandos darbas, priimant efektyvumą didinančius sprendimus. Dar 2019 m. antrojoje pusėje pradėti ir 2020 m. baigti įgyvendinti struktūriniai pokyčiai, skirti komandos darbo ir kapitalo valdymo efektyvumui didinti, kaip parodė praėję metai, buvo sėkmingi. „Tai yra esminiai dalykai versle – nusistatyti ribas, kas tave tenkina, o kas – priešingai – netenkina, bei priimti atitinkamus sprendimus. Tik tokiu būdu galima užtikrinti pozityvias permainas, vystymąsi ir pažangą. Tai pirmiausia ir tapo pagrindiniu mūsų spartaus augimo impulsu praėjusiais metais“, – pabrėžia M. Vasiliauskas.

Nepalankias aplinkybes persvėrė palankūs rinkos veiksniai 

Bendrovės „Scandagra“ vadovas taip pat primena, kad nepaisant visoje rinkoje jaučiamo neigiamo Covid-19 pandemijos poveikio, žemės ūkio sektoriaus veiklai daugiausia įtakos turėjo palankūs rinkos veiksniai, pirmiausia – išaugusios grūdų kainos. Didžiausi bendrovės iššūkiai šiuo sudėtingu laikotarpiu buvo išlaikyti procesų tęstinumą logistikos grandinėje – teko performuoti darbo principus, pergrupuoti komandas, stengiantis apsaugoti darbuotojus ir klientus, tačiau džiaugiamasi, kad bendrovei pavyko suvaldyti šiuos neigiamus veiksnius.

Artėjant sezonui, bendrovės vadovui vis dar kelia nerimą nesibaigianti koronaviruso pandemija, kuri turi įtakos tiek tiekimo grandinei, tiek ir visai ekonomikai. „Šiuo metu tenka ir toliau taikyti priemones, užtikrinančias nepertraukiamus procesus. Neaiškumų kyla ir dėl Žaliojo kurso strategijos priemonių įgyvendinimo – nėra tiksliai žinoma, kaip keisis reikalavimai ir parama žemės ūkio sektoriuje – šiandien tai vertinčiau kaip potencialų iššūkį visai Lietuvos ekonomikai nes žemės ūkis visuomet buvo ir yra labai svarbi ekonominė šaka, aplink save konsoliduojanti daug įvairių verslų – tokių kaip logistika, uosto krova, technikos prekyba ir kitos paslaugos. Faktas vienas – pokyčių tikrai bus, o laikas parodys, ar ši kryptis atneš daugiau pozityvo, ar priešingai“, – sako M. Vasiliauskas.

Apyvarta per 15 metų išaugo 100 kartų

Šių metų vasario mėnuo bendrovei buvo pažymėtas ir 15 metų veiklos sukaktimi, o visas veiklos laikotarpis įvardijamas kaip verslo sėkmės istorija: per šį laikotarpį 6 darbuotojų grupė tapo 130 profesionalų komanda, o įmonės metinė apyvarta išaugo beveik 100 kartų – nuo 3 mln. eurų iki netoli 300 mln. eurų per metus.

„Nuo pat pirmųjų savo veiklos metų įmonė išlaikė plėtros ambicijas – augti didinant rinkos dalį buvo vienas pagrindinių prioritetų. Per 15 metų tapome vienais iš rinkos lyderių – tai ir yra pagrindinis visos veiklos nuopelnas. Šiuo metu turime išskirtinumą rinkoje ne vien tuo, kad esame skandinaviško kapitalo ir skandinavišką verslo kultūrą puoselėjanti įmonė, bet ir tuo, kad esame stipri, motyvuota ekspertų komanda. Visas veiklos laikotarpis buvo ilgas kelias, ne sykį stabtelint, išgryninant pozicijas, atnaujinant strategijas. Šiandien jau puikiai suprantame mūsų sprendimų svorį, užtikrintai žinome, ko norime, kuria kryptimi einame. Ekspertiškumas buvo tai, kam pastaraisiais metais skyrėme ypač daug dėmesio ir tai darysime ateityje“, – tvirtina M. Vasiliauskas.

2006 metais įkurtoje įmonėje skandinaviška, socialine atsakomybe paremta verslo kultūra nuo pat veiklos pradžios iki dabar sulaukiant supratimo ir palaikymo iš akcininkų, suteikia polėkio personalui. Vienas kito įtraukimas, dalijantis idėjomis – taip apibrėžiami sveiki, pagarba vienas kitam tiek bendrovės viduje, tiek jos išorėje pagrįsti „Scandagra“ verslo santykiai, o juos papildo ir sustiprina lyderystės ambicija.

„Scandagra“ nuotraukose: bendrovės „Scandagra“ administracinis pastatas Kaune, bendrovės vadovas Marius Vasiliauskas, specialus 15 metų sukaktį ženklinantis įmonės logotipas.  

Apie UAB „Scandagra“:

2006 metais Lietuvoje savo veiklą pradėjusi bendrovė yra dviejų skandinaviško kapitalo žemės ūkio kooperatyvų Danijos DLG ir Švedijos „Svenska Lantmannen“ sukurta įmonė. UAB „Scandagra“ veiklos pradžioje svarbiausi veiklos sektoriai buvo didmeninė trąšų, sėklų, augalų apsaugos produktų prekyba bei grūdinių kultūrų supirkimas. Šiuo metu „Scandagra“ žinoma kaip daugiausia ekologinės produkcijos superkanti bendrovė Lietuvoje bei viena lyderiaujančių įmonių Lietuvos žemės ūkio sektoriuje. Šalyje supirkti grūdai daugiausia eksportuojami į ES šalis.

UAB „Scandagra“ centrinė būstinė veikia Kaune. Įmonės pardavimų vadybininkai dirba pagrindiniuose rajonuose, kuriuose intensyviai vystoma žemdirbystė. Šiuo metu bendrovėje dirba 130 darbuotojų. 2019 m. UAB „Scandagra“ apyvarta siekė 286 mln. Eur.

Facebook komentarai