Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimo pavasario sesijoje dar neplanuojama svarstyti mokesčių lengvatų peržiūros

Autorius: ELTA
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė
Printer Friendly, PDF & Email

Inicijavusi mokestinių lengvatų peržiūrą finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas jų aptarimui ir vertinimui, o dėl COVID-19 pandemijos sukelto ekonominio neapibrėžtumo šalyje su mokestinėmis lengvatomis susiję įstatymų projektai Seimo pavasario sesijos metu teikiami nebus.

„Atsižvelgiant į didelį neapibrėžtumo lygį, kurį kelia dabartinė pandemija ir pasaulinį kontekstą, kai matome, kad su pandemija sunkai pavyksta susitvarkyti ne tik mūsų, bet ir kitoms šalims, (...) todėl apsisprendėme, kad šiuo metu daugiau dėmesio skirsime būtent pačių lengvatų aptarimui ir išsamiai diskusijai su socialiniais partneriais, ir pavasario sesijos metu šių įstatymų projektų į Seimą dar nenešime“, – teigė ji pirmajame Mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikime antradienį.

G. Skaistė pažymėjo, kad dėl mokestinių lengvatų į valstybės biudžetą nesurenkama 2,2 mlrd. eurų pajamų.

„Valstybės biudžetas iš mokestinių pajamų (...) surenka apie 8,5 mlrd. eurų mokesčių. Tuo tarpu turime informaciją, kad lengvatų pavidalu nesurenkama 2,2 mlrd. eurų į valstybės biudžetą. Matome, kokio dydžio apimtys pasislepia nemokestiniuose tarifuose, o įvairiose lengvatose“, – teigė ji.

Pasak ministrės, klausimų dėl kai kurių mokestinių lengvatų efektyvumo kelia ir Valstybės kontrolė.

„Valstybės kontrolė yra taip pat pastebėjusi, kad ne visos lengvatos atliepia šiandienos lūkesčius, kai kurios yra ganėtinai brangios, ir tų pačių tikslų galima pasiekti kitomis priemonėmis. Todėl apsisprendėme atlikti pilną mokestinių lengvatų peržiūrą įvertinant, kiek jos yra aktualios šiandien“, – tikino ji.

Facebook komentarai