Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Šiaudiniškių kaimo gyventojai pažadais netiki

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Printer Friendly, PDF & Email

Per du šimtus Šiaudiniškių bei aplinkinių kaimų (Vilkaviškio r.) gyventojų surengė protesto akciją, kurioje piktinosi Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) nevykdomais pažadais išasfaltuoti kelią, jungiantį jų kaimą su Virbaliu.

LAKD paskelbtuose kelių ruožuose, atrinktuose asfaltuoti 2018–2020 metais asfaltavimo programos lėšomis, Vilkaviškio rajone numatyta išasfaltuoti septynių žvyrkelių atkarpas. Tarp jų – ir kelio Nr. 5112 Virbalis – Žalioji ruožą nuo 0,532 iki 4,278 km – iki sankryžos su keliu, vedančiu į Šiaudiniškių kaimą.

Pagal LAKD skelbiamą informaciją, šio kelio atkarpa turėjo būti asfaltuojama šiais metais. Tačiau jokie kelio asfaltavimo darbai dar net nepradėti. Todėl Šiaudiniškių kaimo gyventojai nuogąstauja, kad jie ir vėl liks prie „suskilusios geldos“, kaip jau buvo ne vieną kartą. Mat pažadų, kad šis kelio ruožas bus asfaltuojamas jie girdi jau daugiau kaip dešimtmetį. Tik pažadai iki šiol realybe dar nevirto.

„Praėjusių metų pradžioje mus aplankęs tuometis laikinasis LAKD vadovo pavaduotojas Eduardas Grinaveckas tikino, kad šiemet kelias tikrai bus išasfaltuotas, bet kaip kratėmės iki šiol duobėtu žvyrkeliu, taip kratomės. Net pagreideriuoti jo niekas neskuba“, – teigė Šiaudiniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Senkuvienė.

Pasak jos, šiemet pirmą kartą greiderio kelias sulaukė tik prieš pat jų protesto akciją, tuo tarpu kitu metų laiku jis yra panašesnis į „tarką“ ir, kai gerai palyja ar pavasariais, tokiu keliu važinėjant nuolatos laužomos mašinos.

Išrikiavę pažadų keliu praminto kelio pakelėje daugiau kaip du šimtus automobilių kaimų gyventojai tikėjosi, šį kartą jie išgirs jau ne pažadus, bet konkrečius atsakymus – kuomet iš tikrųjų bus išasfaltuotas kelias, kuriuo per dieną esą važiuoja daugiau kaip du šimtai automobilių.

Deja, susitikti su nepatenkintais gyventojais niekas iš LAKD neatvyko. Jie sulaukė tik LAKD Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vadovės Aušros Ramoškaitės raštiško patikinimo, jog kelias tebėra įtrauktas į asfaltuojamų kelių sąrašus ir pažadai bus įgyvendinti. Esą projekto įgyvendinimas užsitęsė dėl projektavimo darbų, nes šiuo metu yra projektas taisomas, atsižvelgiant į ekspertų pastabas. „Ekspertizės aktas turėtų būti gautas dar šią savaitę. Tuomet LAKD operatyviai – per spalį ketina inicijuoti rangos darbų pirkimą pagal šį projektą“, – aiškino A. Ramoškaitė, tikindama, kad kelias iki 2020 metų pabaigos tikrai bus išasfaltuotas.   

Gyventojai savo priekaištus išsakė atvažiavusiam Vilkaviškio rajono merui Algirdui Neiberkai bei Seimo nariui Algirdui Butkevičiui. Jis gyventojams aiškino, kad ne nuo jo priklauso, kada kelias bus asfaltuojamas, tačiau tikino, kiek galįs, tiek bandąs išsiaiškinti, kodėl LAKD nevykdo savo pažadų. „Aš pagreitinti procesų negaliu. Kiek mane informavo, užsitęsė projekto rengimas, nes kelias kerta geležinkelį. Todėl asfaltuojant kelią turi būti rekonstruota ir geležinkelio pervaža. Bet tai – jau kitos institucijos – „Lietuvos geležinkelių“ rūpestis“, – tikino parlamentaras.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka taip pat tikino, jog savivaldybės administracija padėti negalinti, nes tai LAKD prižiūrimas kelias. „Mes jam suteikėme prioritetą asfaltuojant rajono žvyrkelius ir jį išasfaltuotą norėtume matyti pirmiausiai. Bet ne nuo mūsų tai priklauso“, – tvirtino meras.

Šių metų Kelių plėtros ir priežiūros programoje žvyrkeliams asfaltuoti numatyta 109,3 mln. eurų, iš jų 99,3 mln. eurų – valstybinės reikšmės žvyrkeliams. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius vakar Seimo Ekonomikos komitete pažadėjo, kad iki šios Vyriausybės kadencijos pabaigos  – 2020 metų rudenį bus įvykdytas pažadas per 4 metus išasfaltuoti 1654 kilometrus žvyrkelių. J. Narkevičius tikino, kad šiemet bus išasfaltuota 383 km žvyrkelių. 2017 metais jų buvo išasfaltuota 445 km, o pernai – 270 km.

Facebook komentarai

T Hegvita agro