Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šiaulių kraštą užvertė sniegas, dalis kaimų keliukų – sunkiai išvažiuojami

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Antradienio vakarą Šiaulių krašte siautė pūga ir iškrito gausus sniegas. Kai kurie kaimų keliukai tapo sunkiai išvažiuojami.
Antradienio vakarą Šiaulių krašte siautė pūga ir iškrito gausus sniegas. Kai kurie kaimų keliukai tapo sunkiai išvažiuojami.
Printer Friendly, PDF & Email

Antradienio pavakarę didžiojoje dalyje Šiaulių apskrities rajonų smarkiai snigo, siautė pūga. Sniego danga ant kelių pastorėjo ne vienu centimetru, taip sukeldama daug nepatogumų ypač kaimų gyventojams.

Šiaulių rajono Gruzdžių seniūnijos seniūnė Nijolė Bagdonavičienė pasakojo, jog dėl snieguotos žiemos sukeltų problemų jai skambino ne vienas seniūnijos gyventojas.

„Gerai, kad turime nedidelį traktoriuką, su kuriuo ir valome labiausiai apsnigtus keliukus. Bene daugiausia prisnigo ir smarkiausiai pūga pasiautė po Dargaičių, Valdomų kaimus, sunkiai įveikiamas kelias į Šiupylius. Laukiu rimtesnės technikos iš Kuršėnų komunalinio ūkio. Bet šiandien, trečiadienį, valomi kaimyninės Šakynos seniūnijos keliukai“, -- sakė Gruzdžių seniūnijos seniūnė.

Šakynos seniūnijos seniūnas Mindaugas Gedvila sakė, jog seniūnijai dėl gausaus sniego ir pūgos problemų kilo tikrai nemažai.

„Mes savo technikos neturime. Todėl Kuršėnų komunalinio ūkio technika atskirus, labiausiai prisnigtus, pripustytus seniūnijos kelius valydama užtruks, ko gero, visą dieną. Skambučių sulaukiu iš įvairių seniūnijos vietovių. Baisiai jautrus klausimas“, -- tvirtino seniūnas.  Vyresni žmonės prašo nuvalyti keliukus ir iki jų namų dėl įvairių priežasčių. Vieniems reikia vykti suplanuotų vizitų pas gydytojus, nusipirkti maisto, kiti baiminasi, jog jiems dėl užpustyto keliuko nebus pristatyta pensija ir panašiai. 

Tiek Gruzdžių, tiek ir Šakynos seniūnijų seniūnai sakė, jog stambūs seniūnijų ūkininkai savo keliukus nusivalo savo jėgomis. Jei visai bėda prispaudžia, į pagalba ateina ir kaimynams.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, jog artimiausiomis dienomis į Lietuvą brausis šaltas oras, pasnigti gali nebent labai menkai. Šiauliuose ir aplinkinėse vietovėse tiek šeštadienio dieną, tiek ir naktį turėtų laikytis  apie 13 laipsnių šalčio, o naktį į sekmadienį temperatūra gali pažemėti ir iki 23 laipsnių šalčio.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA