Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šimtadienio atnašavimų šventė

Autorius: Dr. Bernaras IVANOVAS
Bernaras Ivanovas
Bernaras Ivanovas
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį sueina Prezidento Gitano Nausėdos prezidentavimo šimtadienis, tad laikas pažiūrėti į tai, kas per tą laiką yra nuveikta. Rinkimų kampanijos metu skambėjo garsūs pareiškimai apie gerovę, socialinį teisingumą bei kovą su korupcija.

Jau tapęs Prezidentu, jis pasižymėjo skambiais pareiškimais apie ministrų „kostiumų kabinimą ar nekabinimą į spintą“. O kas įvyko per šimtą dienų?

Tenka konstatuoti, kad tik vienas dalykas vertas pagyrimo. Prezidentas G. Nausėda elgiasi kur kas korektiškiau ir mandagiau. Nebeliko prasčiokiškų ar chamiškų akibrokštų bei pasakojimų apie tai, kas kokiam prezidentūros kampe „drebina kinkas“. Visa kita buvo per šimtą dienų prastai. Neturėdamas jokios rimtos komandos, o tik būrį polittechnologų, Prezidentas Seimo vado akivaizdoje liko vienas, tad jam teko palikti visas, per rinkimų kampaniją užimtas, pozicijas.

Neliko ir susisiekimo ministro, kuris savo laiku tapo kovos su korupcija ir nepotizmu simboliu. Kitaip tariant, „bebrai grįžo“ ir sėkmingai ėmė statyti savo užutekius. Jau kelintą kartą supurto skandalas dėl galimo nepotizmo ministerijose, kai darbinamos labai keistos giminaičių asmenybės. Greta, medžioklių partnerio urėdo įdarbinimo istorija. Kultūros komiteto pirmininkas trina rankas sakydamas, kad sekasi bendradarbiauti su Prezidentu tiesiog „puikiai“. Nenuostabu, jis dabar daro ką nori.

Koalicijos kortos dėliojamos kaip turgaus pasjanse: Širinskienė šen, Širinskienė ten, o Prezidentas nepateikė jokios reakcijos. Žodžiu, totalus politinis nihilizmas ir savivalė. Beliko dabar pašalinti Seimo pirmininką ir keršto misija įvykdyta.

Gerovės valstybės idėjos prasme taip pat nėra kuo džiaugtis. Pasiūlytos mokesčių reformos, kaip vandens lašas socialinio gaisro sūkurin. Viskas baigiasi iš esmės tuščiais pažadais ir deklaracijomis. Užsienio politikos fronte iškilo abejotina santykių su Baltarusija gerinimo epopėja. Pasikvietęs kelis labai skirtingos reputacijos politologus, G. Nausėda nusprendė, matomai, atsigręžti į bulvių karaliaus pusę, tik va pamiršo, kad Baltarusijos likimas Maskvos rankose, tad tartis iš esmės nėra apie ką. Tai akivaizdžiai parodo analitinių institutų Lietuvoje trūkumą. Jie tiesiog čia neegzistuoja.

Apibendrinant galima teigti, jog per šimtą dienų pasiekimų nematyti. Akivaizdu tik viena, trūksta rimtos komandos, kuri galėtų pakeisti politikos manipuliacijomis užsiimančius veikėjus. Jeigu tai nebus padaryta, rezultatų nebus. Reitingas, žinoma laikysis, tačiau tai ne G. Nausėdos, bet Prezidento institucijos reitingas, kuris neturi beveik nieko bendro su valstybės vadovo darbais.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA