Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Smulkiesiems ūkininkams – mikrokreditai palankiomis sąlygomis

Autorius: Partnerių turinys
Mindaugas Stasionis, „PayRay“ direktoriaus pavaduotojas: "Gautas paraiškas išnagrinėjame ir dėl mikrokredito suteikimo apsisprendžiame vidutiniškai per keletą dienų".
Mindaugas Stasionis, „PayRay“ direktoriaus pavaduotojas: "Gautas paraiškas išnagrinėjame ir dėl mikrokredito suteikimo apsisprendžiame vidutiniškai per keletą dienų".
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos žemės ūkio sektorius praėjusiais metais demonstravo rezultatų augimą: pastebimai kilo ir darbo našumas, ir pagamintos produkcijos kiekis. Pasiekimus šiemet dar labiau pagerinti norintys smulkieji ūkininkai turi galimybę pasinaudoti finansavimo galimybėmis pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą. Lietuvos finansų sektoriaus kompanija „PayRay“ palankiomis sąlygomis jiems suteikia iki 25 tūkst. eurų vertės mikrokreditus. Gautas lėšas ūkininkai gali paskirti tiek apyvartiniam kapitalui, tiek ir ūkio plėtrai.

Paraišką mikrokreditui gauti galite pateikti čia

Našumo augimas – daugiau kaip 27 proc.

Išankstiniais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais žemės ūkio produkcijos pagaminta už 2,45 mlrd. eurų – 10,4 proc. daugiau nei 2018 metais. Augalininkystės produkcijos vertė padidėjo 16,5 proc., įtakos tam turėjo daugiau nei dešimtadaliu gausesnis derlius. Gyvulininkystės produkcijos vertė dėl padidėjusių supirkimo kainų paaugo 1,3 proc.

Galima teigti, kad įtakos rezultatų augimui turėjo ir darbo našumo žemės ūkyje augimas. Kaip rodo ES statistikos biuro „Eurostat“ duomenys, praėjusiais metais šis rodiklis Lietuvoje ūgtelėjo net 27,4 proc. Toks augimo tempas leidžia Lietuvai rikiuotis tarp lyderių – spartesnis augimas užfiksuotas tik Danijoje, Estijoje, Vokietijoje ir Švedijoje. Palyginimui: vidutiniškai ES darbo našumas žemės ūkyje augo vos 2 proc.

„Žemės ūkis – itin svarbus Lietuvos ekonomikai: sukuria reikšmingą dalį bendrojo vidaus produkto bei darbo vietų. Siekiant tolesnio šio sektoriaus, o kartu ir visos šalies ekonomikos augimo, svarbu didelį dėmesį skirti smulkiesiems šalies ūkininkams, suteikti galimybių auginti savo veiklą. Todėl bendradarbiaudami su EIF išplėtėme ūkininkams prieinamų finansavimo priemonių pasirinkimą – jie gali rinktis mikrokreditus“, – sako Mindaugas Stasionis, „PayRay“ direktoriaus pavaduotojas.

Mikrokreditai – iki 25 tūkst. eurų

Mikrokreditai – tai paslauga, leidžianti smulkiosioms įmonėms bei smulkiesiems ūkininkams gauti iki 25 tūkst. eurų finansavimą tiek apyvartiniam kapitalui, tiek ir verslo vystymui. Mikrokreditus „PayRay“ teikia bendradarbiaudama su Europos investicijų fondu (EIF) pagal Europos Komisijos programą „EaSI“, kuri skirta didinti finansavimo prieinamumą smulkiajam verslui. Iš viso numatoma išdalinti iki 10 mln. eurų mikrokreditų, kuriems suteikiama EIF garantija.

„Palyginus su tradiciniais bankiniais šaltiniais, šiuo atveju finansavimo sąlygos yra ne tokios griežtos, be to, taikomi gerokai mažesni užtikrinimo priemonių reikalavimai. Gautas lėšas galima investuoti tiek į apyvartinį kapitalą, tiek ir į verslo plėtrą“, – sako M. Stasionis.

Pasak M. Stasionio, mikrokreditai teikiami smulkiesiems ūkininkams ir įmonėms, turinčioms ne daugiau kaip 9 darbuotojus. Metinė konsoliduota apyvarta ir balanse turimo turto vertė turi neviršyti 2 mln. eurų.

Paraišką įvertina per kelias dienas

Mikrokreditais ir jų suteikiamomis galimybėmis besidomintys ūkininkai gali užpildyti specialią paraišką arba susisiekti su „PayRay“ ekspertais el. paštu sales@payray.lt arba telefonu +370 521 43412.

„Bendraudami su klientais, tarp kurių – ir smulkiosios įmonės bei ūkininkai, suprantame greitų ir lanksčių finansavimo sprendimų svarbą. Gautas paraiškas išnagrinėjame ir dėl mikrokredito suteikimo apsisprendžiame vidutiniškai per keletą dienų“, – sako M. Stasionis.

1

Facebook komentarai