Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Sudaryta smulkiųjų ūkininkų paraiškų pirmumo eilė: prašoma dukart daugiau, nei yra lėšų

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Parama smulkiems ūkininkams, siekianti 15 000 eurų su 100 proc. paramos intensyvumu, sudomino daugiau kaip 1 100 kaimo gyventojų. Šią savaitę Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sudarė paraiškų pirmumo eilę ir paaiškėjo, kad ne visi pareiškėjai gali tikėtis paramos. Pernai lapkričio–gruodžio mėnesiais buvo rinktos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veiklos sritis „Parama smulkiems ūkiams“.

Susumavus visas gautas smulkiųjų ūkininkų paraiškas paaiškėjo, jog ne visi 1 154 pareiškėjai galės tikėtis paramos, nes bendra prašoma smulkiųjų ūkininkų paramos suma siekia beveik 17,3 mln. Eur ir apie du kartus viršijo šiam paraiškų rinkimui skirtą paramos sumą (9,9 mln. Eur).

Atlikus paraiškų pirminį vertinimą, dalis jų buvo atmestos, ir prioritetinėje eilėje atsidūrė 1 128 paraiškos. Iš jų daugiau kaip pusei paraiškų, surinkusių 70–90 prioritetinių balų, paramos lėšų pakako. Paraiškoms, surinkusioms 65 balus, paramos lėšų pakako iš dalies – jų yra 190. Dėl papildomų lėšų šiems pareiškėjams skyrimo, NMA, vadovaudamasi KPP administravimo taisyklėmis, kreipsis į Žemės ūkio ministeriją.

Tuo tarpu likusioms 337 paraiškoms, surinkusioms 60 ir mažiau atrankos balų, paramos lėšų nepakako.

Parama pagal KPP veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“ bus suteikta pareiškėjams, planuojantiems gaminti žemės ūkio produktus bei pagamintus (išaugintus) valdoje žemės ūkio produktus perdirbti ir tiekti rinkai. Į paramą pretenduoti galėjo fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir savo vardu įregistravę valdą (kaip valdos valdytojai) bei ūkininko ūkį. Parama, galinti siekti 15 tūkst. Eur, bus teikiama kaip 100 proc. išmoka.

Facebook komentarai