Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Sunkiau besiverčiantiems Lietuvos gyventojams - gausus maisto produktų krepšelis

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Šiandien į savivaldybes pradedama vežti ketvirtoji šiais metais parama maisto produktais. Nepasiturintys Lietuvos gyventojai sulauks gausaus 10 maisto produktų krepšelio.

„Šio dalijimo metu gyventojus pasieks vištienos konservai, aliejus, ryžių ir grikių kruopos, konservuota raugintų agurkų sriuba, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais. Keturis produktus – cukrų, makaronus, saldintą sutirštintą pieną, keptas konservuotas pupeles pomidorų padaže – paramos gavėjai gaus ne po vieną, o po du vienetus. Tad kviečiame gyventojus ateiti atsiimti paramos su didesniais krepšiais,“ - sako Europos socialinio fondo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aurimas Morkūnas.

Rugpjūčio mėnesį paramą maisto produktais gaus daugiau nei 177 tūkstančiai nepasiturinčių gyventojų. Jiems bus išdalinta virš 1 350 tonų maisto produktų.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių pristatys iki rugpjūčio 19 dienos. Produktų kiekis labai didelis, reikia užtikrinti tinkamas sandėliavimo sąlygas, todėl savivaldybės maisto produktų pristatymą į daugiau nei 600 dalijimo punktų organizuos pagal savo nustatytą grafiką. Konkrečius dalijimo punktus produktai pasieks skirtingu laiku. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją.

Sunkiai besiverčiantiems Lietuvos žmonėms parama teikiama ne tik maistu, bet ir higienos prekėmis. Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 183 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir trys nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto samariečių bendrija. Informaciją apie tikslią maisto produktų dalijimo vietą ir datą konkrečioje savivaldybėje gyventojai gali rasti savivaldybių administracijų ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose bei Marijampolės krašto samariečių bendrijos „Facebook“ paskyroje.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2019–2020 m. yra skirta 24 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) lėšų.

Facebook komentarai