Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Susitikimai su lūšimis Lazdijų krašto medžiotojų nestebina

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus „Šilelio" medžiotojų būrelio nuotrauka.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus „Šilelio" medžiotojų būrelio nuotrauka.
Printer Friendly, PDF & Email

Visais laikais Lietuvos miškuose išvysti lūšį buvo retenybė. Tai – saugomi 2000 metais į Lietuvos Raudonąją knygą įrašyti gyvūnai, į kuriuos šauti nevalia. 1979 metais medžioklė uždrausta. Lūšis ne tik, kad įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą, bet ir įtraukta į tarptautinius Europos Sąjungos teisės aktus.

Tačiau šiandien lūšys pastebimos vis dažniau. Tą patvirtina ir Lazdijų krašto medžiotojai. Štai Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus „Šilelio“ medžiotojų būrelio medžiotojai tikina, kad jų plotuose lūšys ne naujiena.

LMŽD Lazdijų skyriaus „Šilelio“ medžiotojų būrelio vadovas Valdas Vasiliauskas sako, kad tikrai jų medžiojamuose plotuose užfiksuoti vienintelio mūsų giriose aptinkamo katinių šeimos plėšrūnų – lūšių – pėdsakai.

„Ir kameros šėryklose parodo, kad lūšių tikrai yra“, – patikina jis. Pasak pašnekovo, lūšių  jų medžiojamuose plotuose jau teko matyti ne vienam medžiotojui. Tad sakyti, kad Lazdijų krašte lūšis didelis stebuklas, jau negalime. „Jos jau daug metų gyvena pas mus“, – sako V. Vasiliauskas.

Ir nors lūšis – ne tik retas, bet ir labai atsargus žvėris, o proga bent iš toli žvilgtelėti į šią plėšriąją katę, gyvenančią laisvėje, pasitaiko retai netgi aptikti jos pėdsakus jau yra laikoma sėkme, bet Valdui Vasiliauskui yra pavykę sutikti ir savomis akimis pamatyti šią iš pažiūros mielą katytę. „Žmogaus lūšys vengia“, – pastebi ponas Valdas.

 Sako, kad šių metų žvėrių apskaitos metu buvo nustatyta, jog jų medžiojamuose plotuose gyvena 6 lūšys. Šių plėšriųjų kačių, anot būrelio vadovo, tikrai gyvena Pazapsių, Aradnykų, Sapiegiškių miškuose.

Lūšys vis dažniau fiksuojamos prie šėryklų, kur renkasi stirnos. Ten jos neretai lūšių išbaidomos. V. Vasiliauskas pasakojo, kad stirnas miškuose baugina ne tik kiti miško plėšrūnai, bet ir lūšys. „Stirnas jos medžioja“, – sako medžiotojas. V. Vasiliauskas mano, kad lūšių daugėja, jų populiacija didėja.

Pagal 2019 – 2020 metų žvėrių apskaitos duomenis Lazdijų rajone gyvena 71 lūšis.

Facebook komentarai