Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šūviu nutrauktos elnės kančios

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Sužeista elnė sunkiai bepaeidama dar šiap ne taip ateidavo į šėryklą Kalniškės miške.
Sužeista elnė sunkiai bepaeidama dar šiap ne taip ateidavo į šėryklą Kalniškės miške.
Printer Friendly, PDF & Email

Sužeistiems laukiniams žvėrims yra didelė rizika tapti plėšrūnų aukomis. Jei to nepadaro plėšrūnai, tada tai jau tampa medžiotojų pareiga.

Sužeista elnė sunkiai bepaeidama dar šiap ne taip ateidavo į šėryklą Kalniškės miške. Manoma, jog tai virš dviejų metų amžiaus elnio patelė.

Guldavosi tiesiai ant sniego. Nusikapstyti sniegą guoliui jau nebepajėgdavo. Priekinė kairė koja buvo sužeista net užsirietusi kabojo ore. Anot mačiusiųjų, „koja net išsinešusi į kairę pusę“. Akivaizdžiai matėsi, kad elnė sužeista.  Vėliau paaiškėjo, kad koja buvo  sužeista grankulkėmis. Kada tai atsitikę – neaišku. Spėlionės leidžia manyti, jog, tikėtina, kad tai galėjo būti brakonierių darbas.

Kiek elnė būtų išgyvenusi, sunku paskyti. Galimybė išgyventi gamtoje – jai buvo maža, o kančia didelė. „Esant tokiai situacijai medžiotojai privalo nutraukti gyvūno kančias. Nepaisant to, kad šių gyvūnų medžioklės terminai jau pasibaigę“, – sako LMŽD Lazdijų skyriaus medžioklės žinovas Anatolijus Palionis.

Elnę medžiotojai stebėjo 4 paras kamerų pagalba. Ji vis ateidavo į šėryklą, nors sunkiai, bet vis pasirodydavo. Sumedžiota buvo tykojant Lazdijų skyriaus „Ąžuolyno" medžiotojų būrelio medžiotojo Vinco Juodeškos vasario 17 dieną 20 valandą vakaro. Elnei sumedžioti buvo gauti visi reikalingi leidimai iš Aplinkos ministerijos. „Viskas užfiksuota, registruota, suderinta, gautas leidimas sumedžioti gyvūną. Po sumedžiojimo vėl pranešta  atitinkamos tarnyboms“, – tikina LMŽD Lazdijų skyriaus medžioklės žinovas Anatolijus Palionis.

Facebook komentarai