Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šventojo Huberto dienos minėjimas Kurtuvėnuose: 300 litrų šiurpos ir medžioklės ragų orkestro koncertas

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Daugiau kaip 300 litrų šiurpos buvo suvalgyta per pusvalandį. Dainiaus Popovo nuotr.
Daugiau kaip 300 litrų šiurpos buvo suvalgyta per pusvalandį. Dainiaus Popovo nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Trečius metus iš eilės Kurtuvėnuose (Šiaulių raj.) vyko Šventojo Huberto – medžiotojų globėjo – dienos minėjimas. Renginį organizavo Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija.

Puikus oras į Kurtuvėnus sutraukė apie pusę tūkstančio medžiotojų, jų šeimos narių, gausybę svečių, tarp kurių buvo ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

Vienas iš pagrindinių šventės akcentų – medžiotojų sriubos – šiurpos virimas. Varžėsi 14 komandų iš Šiaulių, Vilniaus, Mažeikių, Joniškio, Kelmės rajonų. Nugalėjo Gilvyčių (Šiaulių raj.) medžiotojų būrelio komanda (vyriausiasis virėjas Tomas Čižauskas), antra liko Bazilionų (Šiaulių raj.) medžiotojų būrelio komanda (Modestas Jusčius), trečiąją vietą užėmė Lietuvos medžiotojų draugijos respublikinės tarybos komanda (Nijolė Dudutienė). Iš viso išvirta daugiau kaip 300 litrų sriubos, kurią šventės dalyviai iki paskutinio lašo suvalgė maždaug per pusvalandį. 

Kurtuvėnų bažnyčioje naujasis parapijos klebonas Marius Dyglys už medžiotojus aukojo šventas mišias. Surengtas įspūdingų medžioklės ragų orkestro iš Vilniaus koncertas.  Medžiotojas Rimantas Dauginis pateikė keletą tapybos darbų gamtos tema. Pristatyta Kurtuvėnų regioninio parko Lankytojų informacijos centro ekspozicija. Aikštėje vyko medžiotojiškos produkcijos ir kitokių gėrybių mugė.

Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algirdas Baikauskas pasidžiaugė, jog jau tradicinis Huberto dienos minėjimas Kurtuvėnuose yra populiarus, sulaukia daug dalyvių.   

Facebook komentarai