Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Taivane ginčijantis dėl kiaulienos importo įstatymų leidėjai susigrūmė parlamente

Autorius: BNS
Taivano įstatymų leidėjai šiandien susigrūmė parlamente ir svaidėsi kiaulių viduriais.
Taivano įstatymų leidėjai šiandien susigrūmė parlamente ir svaidėsi kiaulių viduriais.
Printer Friendly, PDF & Email

Taivano įstatymų leidėjai šiandien susigrūmė parlamente ir svaidėsi kiaulių viduriais, paaštrėjus ginčui dėl netrukus įsigaliosiančio nutarimo, leisiančio kiaulienos ir jautienos importą iš Jungtinių Valstijų.

Ministrui pirmininkui Su Tseng-changui  (Su Cenčangui) šį rytą ruošiantis padaryti pranešimą apie numatomus šalies prekybos kiauliena tvarkos pakeitimus, įstatymų leidėjai iš opozicinės Kuomintango (Gomindano) partijos (KMT) neleido jam pasisakyti ir pradėjo mėtytis maišeliais su kiaulienos subproduktais. Valdančiajai Demokratinei pažangos partijai (DPP) priklausantiems parlamentarai bandant juos nuraminti kilo chaosas ir peštynės.

Vienas DPP parlamentaras per peštynes pargriovė savo KMT kolegą ant grindų.

Rugpjūčio mėnesį Taivano prezidentės Tsai Ing-wen (Cai Ingven) administracija panaikino ilgai galiojusį kiaulienos ir jautienos importo iš JAV draudimą. Šis žingsnis buvo laikomas pirmuoju siekiant susitarti dėl dvišalio prekybos susitarimo su JAV. Importo draudimo panaikinimas turi įsigalioti sausį.

Tačiau ši politika sukėlė griežtą KMT partijos ir šalies piliečių pasipriešinimą. Nauja tvarka leis importuoti kiaulieną, jeigu joje esantis augimo hormono raktopamino kiekis neviršija leistinų normų. Šią medžiagą kai kurie ūkininkai naudoja siekdami paspartinti mėsinių gyvūnų augimą.

Sekmadienį tūkstančiai žmonių išėjo į Taibėjaus gatves protestuoti prieš mėsos importą iš JAV.

Iš JAV atkeliaujanti kiauliena sudarys tik nedidelę dalį saloje suvartojamos produkcijos, tačiau KMT siekia pasinaudoti kilusiu visuomenės nepasitenkinimu, kad užsitikrintų paramą po kelių iš eilės pralaimėjimų rinkimuose.

„Būdami opozicijoje jūs nepritarėte JAV kiaulienos importui, o dabar, būdami valdžioje, tapote JAV kiaulienos rėmėjais“, – piktinosi įstatymų leidėjas iš KMT Lin Wei-chou (Lin Veičou), penktadienį protestavusių parlamentarų grupės lyderis. Visi jie buvo apsirengę juodais marškinėliais su užrašu „Priešinamės raktopamino kiaulienai“.

Valdančiosios partijos įstatymų leidėjai ragino laikytis tvarkos.

„Jūs jau 12 kartų neleidote premjerui Su Tseng-changui kreiptis į parlamentą“, – sakė įstatymų leidėjas iš DPP partijos Hsu Sheng-chiehas (Hsu Šengčiehas). – Prašau, grįžkime prie reikalo.“

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA