Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tautodailės metų pradžiai – akmens skulptūrų paroda

Autorius: Agroeta
Tautodailės metų pradžiai Kuršėnuose atidaryta kelmiškio akmentašio Valdo Bandzos (kairėje) akmens skulptūrų paroda. Ritos Žadeikytės nuotr.
Tautodailės metų pradžiai Kuršėnuose atidaryta kelmiškio akmentašio Valdo Bandzos (kairėje) akmens skulptūrų paroda. Ritos Žadeikytės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta kelmiškio skulptoriaus Valdo Bandzos akmens skulptūrų paroda. Autorius į Kuršėnus atvežė sunkius, bet ypatinga plastika pasižyminčius, tautinės tradicijos įkvėptus kūrinius, iškaltus iš lietuviško akmens. Centro direktorė Birutė Poškienė džiaugėsi, kad 2020 metus, Seimo paskelbtus Tautodailės metais, Šiaulių rajone pradeda pačiais svarbiausiais Lietuvos tautodailės meno titulais įvertinto kūrėjo darbai.

Pernai Valdui Bandzai įteiktas aukščiausias tautodailės apdovanojimas – „Aukso vainikas“, jis yra pripažintas meno kūrėjas, sertifikuotas akmens skulptūrų meistras, 2018 metais jis pripažintas sėkmingiausiai dirbusiu amatininku ir už tai apdovanotas Lietuvos žemės ūkio ministro padėka.

Akmens skulptoriaus atvykęs pasveikinti Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius palinkėjo tvirtybės dirbant su akmeniu, pasidžiaugė, kad ypatingai išraiškingi ir įdomūs darbai pristatomi ir Šiaulių rajono žiūrovams. Mero pavaduotojas Česlovas Greičius kūrėjui į atlapą įsegė ženklelį su Šiaulių rajono heraldika. Menotyrininkė Michalina Adomavičienė kalbėjo apie daug fizinių jėgų ir meistriškumo reikalaujantį akmenį, kuris nelengvai pasiduoda plastikai, tačiau Valdo Bandzos kalto akmuo puikiai klauso.

Kūrėjas parodos atidaryme pasakojo, kad akmens meistru tapo atitiktinai. Pirmiausia jį imtis medžio drožybos paskatino brolis, tačiau medis Valdui nelipo. O akmuo „prilipo iš karto ir ilgam“. Pirmoji jo akmens skulptūra yra eksponuojama ir Kuršėnuose – tai parodos dominante tapęs „Rūpintojėlis“. Akmens meistras papasakojo skulptūrų, kurias atvežė eksponuoti į Kuršėnus, kūrimo istorijas.

Valdą Bandzą su paroda atvyko pasveikinti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos pirmininkė Laima Kelmelienė, rajono tautodailininkai, kultūros darbuotojai, Kelmės kultūros centro Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėja Nomeda Jokubauskienė bei parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė.

Parodos atidaryme koncertavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis "Svaja" (vadovė Birutė Lazdauskytė).

Facebook komentarai