Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Teismo sprendimu gyvuliai iš jų neprižiūrėjusio ūkininko – konfiskuoti

Autorius: Agroeta
Teismo sprendimu gyvuliai iš jų neprižiūrėjusio ūkininko – konfiskuoti
Teismo sprendimu gyvuliai iš jų neprižiūrėjusio ūkininko – konfiskuoti
Printer Friendly, PDF & Email

(Marijampolė, gegužės 8 d) Marijampolės apylinkės teismas, išnagrinėjęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kreipimąsi dėl žiauriomis sąlygomis laikytų galvijų konfiskavimo iš Marijampolės r. gyvenančio jų savininko, pripažino asmenį kaltu ir skyrė jam baudą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo bei nutarė konfiskuoti 15 jo laikytų gyvulių.

VMVT kreipėsi į teismą po to, kai 2019 m. vasario mėnesį šiame ūkyje buvo nustatyta, kad galvijai laikomi netinkamomis sąlygomis, apgriuvusiuose statiniuose, nepakankamai šeriami ir girdomi, pašarai supeliję, o laikymo patalpos – nemėžiamos. Taip pat nustatyta galvijų ženklinimo, registravimo ir kt. pažeidimų. Po patikrinimo VMVT priėmė sprendimą nedelsiant paimti galvijus iš netinkamų laikymo sąlygų. Galvijai buvo perduoti gyvūnų globėju, kuris užtikrina laikinąją globą ir prižiūri galvijus.

Galvijų laikytojas ir ankstesniais metais buvo baustas už galvijų ženklinimo ir registravimo pažeidimus, netinkamą kritusių galvijų tvarkymą, galvijų gerovės pažeidimus, tačiau nesiėmė jokių veiksmų, kad padėtis ūkyje gerėtų.

Teismo sprendimą gyvulių laikytojas dar gali apskųsti, tam numatytas 20 dienų terminas.

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro