Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tikrąją „Linas Agro Group“ ir „KG Group“ sandorio vertę žadama atskleisti lapkritį

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Didžiausia Baltijos biržos bendrove pagal pajamas tapsianti žemės ūkio investicijų įmonė „Linas Agro Group“ atliko kur kas didesnės vertės „KG Group“ įsigijimo sandorį ir įgijo kur kas vertingesnį pirkinį, nei skelbta jo kaina – 73,5 mln. eurų, rašo „Verslo žinios“. 

„Linas Agro Group“ 2020–2021 finansinių metų ataskaitoje neseniai paskelbė, kad Tautvydo Barščio kontroliuotų bendrovių „Kauno grūdai“, Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynas bei ir su jomis susijusių dar maždaug 30 bendrovių kontrolinius akcijų paketus liepą įsigijo už 73,469 mln. eurų.

Tačiau ši sandorio suma nepasako visos jo istorijos – vertės, prisijungtos bendrovės verslo vertės.

„Paskelbta suma yra teisinga, tačiau ji tik nurodo už akcijas jau sumokėtą grynųjų pinigų sumą. Pats sandoris yra struktūrinis, į jo vertę taip pat reikėtų įskaičiuoti įsipareigojimus, kuriuos prisiima pirkėjas“, – komentavo su privataus kapitalo investuotojais dirbantis neįvardijamas specialistas.

„Linas Agro Group“ komunikacijos vadovė Jorinta Zolubaitė „Verslo žinioms“ sakė, jog sandoriu perimtus įsipareigojimus bei įsigytų įmonių vertę planuojama atskleisti akcininkams ir investuotojams skirtame vebinare lapkričio 4 dieną.

Neįvardijamas investicinės bankininkystės atstovas mano, kad perimto verslo vertė gali siekti apie 200 mln. eurų, tačiau tuo atveju, jei „KG Group“ paliko pirkėjui visą pelną ir pinigų srautą nuo sandorio pasirašymo iki užbaigimo, jo vertė turėjo būti 20–30 mln. eurų mažesnė.

„Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas liepos viduryje baigus sandorį sakė, kad jis yra didžiausias Lietuvos istorijoje.

Grupė prognozavo, kad po sandorio jos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. eurų, EBITDA – apie 50-60 mln. eurų, darbuotojų skaičius išaugs nuo 2,1 tūkst. iki 6 tūkst.

Po sandorio „Linas Agro“ valdo 76 įmones. 

Facebook komentarai