Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tirtos trąšos buvo kokybiškos, to paties tikimasi ir šiemet

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prieš metus Valstybinei augalininkystės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos patikėta tręšiamųjų produktų rinkos priežiūra. Įgyvendindama valstybinę trąšų politiką, Augalininkystės tarnyba 2019 m. iš didžiausių trąšų tiekėjų paėmė ištyrimui 20 skirtingų tręšiamųjų produktų gaminių ėminių, tokių kaip: amonio nitratas, amonio sulfatas, kalio chloridas, karbamidas, NPK.

Tyrimams buvo pasirinkti didžiausios imties, įvairios sudėties skirtingų tipų tręšiamieji produktai iš skirtingų tiekėjų. Ėminių tyrimai buvo atlikti akredituotoje laboratorijoje naudojant akredituotus metodus.

Tyrimų rezultatai parodė, kad tręšiamieji produktai atitinka kokybinę sudėtį: maisto medžiagų kiekiai viršijo nustatytas žemiausias ribines vertes, o teršalų (tokių, kaip sunkieji metalai ir kt.) kiekis buvo mažesnis už nustatytas leistinas normas pagal tręšiamųjų produktų identifikavimo sąraše nurodytus reikalavimus, jie yra saugūs naudoti.

Šiais metais Augalininkystės tarnyba ir toliau didelį dėmesį skirs tręšiamųjų produktų sudėties tyrimams, kad rinkai būtų pateikiami tiekiami tik kokybiški, reikalavimus atitinkantys tręšiamieji produktai.  Planuojama ištirti apie 30 tręšiamųjų produktų gaminių ėminių.

Facebook komentarai