Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tragedija pasibaigusi vilkų medžioklė: į 8 vilkų spąstus pateko ir žuvo medžiotojų šuo

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Vakar vykusi vilkų medžioklė baigėsi klubo medžiotojų numylėtinio – šuns Guči žūtimi. Socialinių tinklų nuotr.
Vakar vykusi vilkų medžioklė baigėsi klubo medžiotojų numylėtinio – šuns Guči žūtimi. Socialinių tinklų nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vilniaus rajono, Mickūnų klubo medžiotojus vakar pasiekė liūdna žinia apie tragiškai pasibaigusią vilkų medžioklę.

„Mes medžiojame, bet galime tapti ir medžiojamaisiais “, – „Agroetai“ sakė Mickūnų medžiotojų klubo prezidentas Sergejus Tovarovas.

Vakar vykusi vilkų medžioklė baigėsi klubo medžiotojų numylėtinio – Gučio žūtimi. Šuo pakliuvo į 8 vilkų spąstus. Nors į šuns sustojimą reaguota žaibiškai, tetrūko minutę, kitą ir medžiotojas buvo vietoje, deja, padėti Gučiui jau niekuo negalėjo.

„Tai pagrindinis mūsų medžiotojų šuo. Jisai buvo labai mylimas, tikras medžiotojas, viską darė taip kaip reikia. Mes nežinome, kaip mums be jo teks varyminėse medžioti“, – sukrėstas įvykio pasakojo klubo vadovas.

Guči, pasak S. Tovarovo, iš kitų medžioklinių šunų išsiskyrė intelektu.

„Ramus, niekada jokios agresijos, visi žvėriški instinktai tiktai medžioklėje atsirasdavo. Šiaip niekada jokios erzelynės, kiti ten būna šokinėja, mašinas baido, niekada taip nedarydavo, nuo jo ramybė, jokio nereikalingo balso, balsas tiktai tada, kada jau veja žvėrį, visi puikiai žinojo kur eina žvėris, nes Guči jį veja. Tai – lenkų skalikas, lenkų odra – didelis, stambus šuo. Jis viską darė teisingai, todėl ir buvo mėgstamas šuo“, – sakė S. Tovarovas.

„Ir gyvatė gėlė, ir briedis ragais plėšė, ir nuo lūšies randą turėjo, ir vilkų medžioklėje nebuvo naujokas“, – vakar pranešdamas kolegoms liūdną žinią socialiniame tinkle rašė S. Tovarovas.

Deja, tenka pripažinti, kad Gučio žūtis, greičiausiai, pačių medžiotojų klaida.

„Jau tiek buvo pasitikima tuo šunimi, bet vienas dalykas siųsti kada užspeitei vieną vilką ar du ir kitas dalykas, kai ten aštuonių vilkų gauja. Tai buvo neatsargus žingsnis – tai tebūna pamoka visiems“, – užbaigia Mickūnų medžiotojų klubo prezidentas.

Vilkų medžioklės sezonas

Aplinkos ministerija skelbia, kad iki gruodžio sausio 7 dienos Lietuvoje sumedžiota 130 vilkų (7 iš jų – partrenkti automobilio ar sumedžioti pagal specialiai išduotus leidimus kaip probleminiai).

Vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 d. ir tęsis tol, kol bus sumedžiotas leistinas jų skaičius.

Vilkai medžiojami pagal kasmet nustatomą jų medžioklės limitą. Šįmet leista sumedžioti 175 vilkus, taigi sumedžiojus dar 45 vilkus medžioklės sezonas baigsis.

Sumedžioti vilkai 2020-10-15-2021-01-07 Lentelė čia.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA