Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Trys ežerai Plungės rajone įžuvinti daugiau nei 203 tūkst. lydekų

Autorius: Agroeta
Platelių ežere buvo įžuvinta 200 000 lydekų, Beržoro ežere – 2 500 lydekų ir Ilgio ežere – 6 000 lydekų.
Platelių ežere buvo įžuvinta 200 000 lydekų, Beržoro ežere – 2 500 lydekų ir Ilgio ežere – 6 000 lydekų.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos ekologe ir Pietų regiono žuvivaisos skyriaus specialistais įžuvino 3 vandens telkinius Plungės rajone.

Platelių ežere buvo įžuvinta 200 000 lydekų, Beržoro ežere – 2 500 lydekų ir Ilgio ežere – 6 000 lydekų.

Aplinkosaugininkai vykdo įžuvinimų kontrolę, todėl informuoja telkinių naudotojus, kokių taisyklių reikėtų laikytis įveisiant žuvis į vandens telkinius.

Aplinkosaugininkai primena, kad žuvys turi būti įveisiamos pagal patvirtintus Žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, kurie rengiami ir keičiami vadovaujantis žuvų išteklių būklės moksliniais tyrimais ir pateiktomis rekomendacijomis dėl saugaus ir efektyvaus žuvų įveisimo.

Asmenys, vykdantys įžuvinimą, turi pasirūpinti įveisiamų žuvų transportavimo, žuvų išleidimo priemonėmis, temperatūros matavimo prietaisais bei kita reikalinga įranga, užtikrinančia kokybišką žuvų išleidimą.

„Vandens telkinius įveisiantiems asmenims norime priminti, kad aplinkosaugininkai tikrina, ar tos rūšies žuvų įveisimas tame vandens telkinyje numatytas Valstybinėje programoje ar Vandens telkinio tvarkymo plane. Taip pat tikrinami žuvų įsigijimo dokumentai, Deklaracija dėl žuvų ligų, Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraštis bei faktinis žuvų kiekis ar svoris“, – teigia G. Cinkutis.

Pasak aplinkosaugininko, jei žuvys įvežamos iš Europos Sąjungos šalių, vandens telkinių naudotojai privalo turėti Vidaus prekybos sertifikatus, o įvežant žuvis iš trečiųjų šalių – Veterinarijos sertifikatus.

Pareigūnams patikrinus minėtus dokumentus ir įžuvinimo procesą, žuvų įveisimo faktas patvirtinamas pasirašant žuvų įveisimo aktą. Aktą turi pasirašyti dalyvavęs pareigūnas, asmuo ir savivaldybės atstovas. Jeigu žuvys įveisiamos nedalyvaujant pareigūnui, žuvų įveisimo aktą pasirašo asmuo ir dar bent du dalyvaujantys asmenys iš kitų institucijų.

 

Facebook komentarai

a

a