Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkai įvardijo, ką reiškia prie Lietuvos kelių pastatyti Žalieji kryžiai

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Akcijos plakatas
Akcijos plakatas
Printer Friendly, PDF & Email

Dėl valdžios ketinimų padidinti mokesčius ūkininkams šiandien pradėję vieną pirmųjų protesto akcijų „Žalieji kryžiai“ šalies žemdirbiai paaiškino, ką simbolizuoja Žalias kryžius. Protesto akcijų organizacinis štabas paskelbė vaizdinę medžiagą, kurioje stilizuotas žalias kryžius, o aplink jį išdėstyti paaiškinimai, ko siekiama akcija „Žalieji kryžiai“.

Lietuva, tavo kaimas miršta! Toks pagrindinis yra šios akcijos šūkis, per kurią žemdirbiai raginami savo sklypuose šį savaitgalį įrengti žalius kryžius. Teigiama, kad jie turi būti pastatyti kuo didesni ir prie judrių šalies kelių, taip atkreipiant visuomenės dėmesį į prasidedančius žemdirbių protestus dėl didesnių mokesčių.

Pasak žemdirbių, Žaliasis kryžius statomas prieš visuomenės ir žemdirbių susipriešinimą, nepakeliamą biurokratinę naštą, kainas, žemesnes už savikainą, nuolat didėjančius ir nebepakeliamus mokesčius, ūkių nuvarymą nuo žemės, Lietuvos žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje.

Aplink akcijos plakatą rašoma, jog vykdoma žemės ūkio politika mus (ūkininkus) žlugdo. „Pralaimime visi – jūs negaunate mūsų išaugintų produktų, o mes nebegalime konkuruoti su pigiu, neaišku kaip ir kur pagamintu, importiniu maistu ir esame priversti uždarinėti savo ūkius“, – teigia žemdirbiai.

Facebook komentarai