Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkai nesilaiko susitarimų? Išplatintas kreipimasis į žemdirbius – laikykitės duoto žodžio

Autorius: Agroeta
Pernykštė susitarimo pasirašymo akimirka.
Pernykštė susitarimo pasirašymo akimirka.
Printer Friendly, PDF & Email

Reaguodama į informaciją, kad pastaruoju metu ženkliai padaugėjo glifosato turinčių augalų apsaugos produktų pardavimai, Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) ketvirtadienį paragino žemdirbius atsakingai laikytis duoto žodžio ir tesėti pažadus dėl glifosato naudojimo.

„Primename LŪS nariams, kad Lietuvos ūkininkų sąjunga vienydama atsakingus, išmintingus, darniai su gamta sugyventi siekiančius, aplinką saugojančius, sveikus ir saugius produktus auginančius ūkininkus, dar 2019 metais pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo nenaudoti augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, auginamų maistui ir pašarui javų, žirnių, rapsų, linų, pupų, garstyčių, lubinų pasėliuose jų vegetacijos metu (t. y. nuo sėklos sudygimo iki derliaus nuėmimo). Iki derliaus nuėmimo dar yra laiko, o jau sklinda informacija apie smarkiai išaugusius glifosato turinčių produktų pardavimų ūkininkams kiekius“, – teigia LŪS.

Organizacija ragina visus Lietuvos ūkininkus, tarp jų ir ne LŪS narius, atsakingai rūpintis aplinka bei užaugintos produkcijos saugumu ir susilaikyti nuo kylančių pagundų, net tada kai gamta siunčia išbandymus vieną po kito.

Trečiadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis kartu su Valstybinės augalininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos ir žemdirbius vienijančių organizacijų vadovais pasirašė deklaraciją Dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo.

„Agroeta“ primena, kad pernai spalio 16 d. Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asocaicija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pasirašė deklaraciją dėl glifosato naudojimo.

Asociacijos įsipareigojo nenaudoti augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, auginamų maistui ir pašarui javų, žirnių, rapsų, linų, pupų, garstyčių, lubinų pasėliuose jų vegetacijos metu (t. y. nuo sėklos sudygimo iki derliaus nuėmimo).

Šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 27 augalų apsaugos produktai (AAP), savo sudėtyje turintys glifosato, profesionaliajam naudojimui ir 9 AAP neprofesionaliajam naudojimui. Daugelio Lietuvoje registruotų AAP, sudėtyje turinčių glifosato, paskirtis – daugiamečių ir vienmečių vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių naikinimui prieš ir po derliaus nuėmimo varpinių javų pasėliuose, žirnių, linų, žieminių ir vasarinių rapsų pasėliuose, pūdymuose, laukuose po derliaus nuėmimo bei vaismedžių pomedžiuose, miškuose ir ne žemės ūkio paskirties plotuose.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA