Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Ūkininkai plaka Europos Komisiją už pieno kvotų panaikinimą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Briuselis, rugpjūčio 25 d.) Nuo praėjusių metų balandžio panaikinus pieno kvotų sistemą, Europos Sąjungoje pieno supirkimo kainos pradėjo ristis žemyn. Pieno gamintojai ir perdirbėjai mėgina išgyventi didindami pardavimus – vieni didina pieno gamybą, kiti – pieno produktų pardavimų apimtis. Tačiau Rusijos embargas maisto produktams tik padidino įtampą pieno sektoriuje.

Smulkių ir vidutinių pieno ūkių savininkai pradėjo protestus. Neretai jie vyksta tiesiog po Europos Parlamento langais Briuselyje.

„Nėra jokių perspektyvų jauniems ūkininkams, kurių amžius iki 35 metų. Reikia kuo skubiau rasti sprendimą, kad krizė neužsitęstų, priešingu atveju daug pieno ūkių neišsilaikys ir pasitrauks iš rinkos“, – teigia Europos pieno tarybos viceprezidentė Sieta van Keimpema.

Pieno kvotų sistema įsigaliojo aštuntajame dešimtmetyje siekiant palaikyti pieno gamintus ir išvengti pieno perprodukcijos. Kvotų atsisakymas nuo pat pradžių buvo vertinamas neigiamai ir šiuo metu ūkininkai protestus nukreipė į stambius pieno perdirbėjus. Jie teigia, kad pieno supirkimo kainos smuko trečdaliu, o perdirbėjai naudojasi situacija.

„Dėl pieno kvotų panaikinimo mes prarandame apie 110 eurų už toną ir šiuo metu pieno supirkimo kaina siekia apie 27 euro centus už kilogramą, kai anksčiau mes gaudavome 38 centus“, – piktinasi fermeriai.

Šiuo metu visų ūkininkų žvilgsniai yra nukreipti į Europos Komisiją, kuri ragina produkciją nukreipti į eksporto rinkas ir būtent ten ieškoti produkcijos pirkėjų. Savo ruožtu EK įsteigė pieno gamintojų paramos fondą, kuriam skyrė 500 mln. eurų.

„Agroeta“ inf.

Facebook komentarai

bas

a