Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkai raginami saugoti turtą: vagys grobia kurą, sėklas, chemikalus, medieną

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Gyventojams kas metai policija primena kuo labiau saugoti savo turtą. Tačiau, panašu, vagys apsaugos priemones įveikti, darosi vis sumanesni ir įžūlesni. Vagiama ir iš gyvenamų sodybų kiemų, ir iš atokesnių  sandėlių, kitų patalpų. Dalis vagysčių jau seniai persikėlusios į interneto platybes.    

Nuo ilgapirščių kenčia ir ūkininkai. Lietuvos ūkininkų sąjungos pranešimu, prieš keletą dienų apvogtas Mažeikių rajono ūkininkas. LŪS narys neteko net dviejų tonų kuro, 300 litrų „Taifūno“, 20 litrų „Bariton super“, 50 litrų „Komplekt“ ir dar kitų augalų apsaugos priemonių mažesniais kiekiais. Vagys pasigrobė ir rapsų sėklos, vejapjovę, aukšto slėgio plovyklą, akumuliatorinį suktuką, dviratį. Mažeikiškis ūkininkas patyrė didžiulių nuostolių.

Liepos 31 dieną pareiškimą policijai parašė Šiaulių rajono gyventojas, pranešęs, jog už skelbime parduodamas medžio pjuvenų granules iš savo sąskaitos per internetinę bankininkystė per kelis kartus pardavėjui pervedė 13 055 eurus. Tačiau nei prekių gavo, nei pinigus susigrąžino.

Iš sodybos kiemo Kuršėnuose pavogta 10 kubinių metrų statybinės medienos. Turtinė žala – 3500 eurų.

Nuo ilgapirščių nukentėjo ir Šiaulių rajono Raudėnų kaimo ūkininkas, iš kurio traktoriaus kuro bako nuo liepos 22 dienos iki liepos 27 dienos išleista apie 200 litrų dyzelino. Nuostolį nukentėjusysis įvertino 280 eurų.

Policija primena saugoti savo turtą nuo vagių, ragina bendradarbiauti padedant išaiškinti ilgapirščius. Patariama nesusigundyti pigiai įsigyti įrankių, kuro, augalų apsaugos priemonių, nes dažniausiai tai būna vogti daiktai. Sulaukę įtartinų pasiūlymų ar pastebėję prekybą, gyventojai raginami nedelsiant informuoti pareigūnus. Labai svarbus ir pačių ūkininkų bendradarbiavimas, saugi kaimynystė, operatyvus informacijos pateikimas.     

Facebook komentarai

bas

a