Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkas-politikas nesaugojo bičių – žydinčius rapsus purškė netinkamu laiku

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Augalus purkšti galima tik laikantis reikalavimų, kad nepakenktume bitėms.
Augalus purkšti galima tik laikantis reikalavimų, kad nepakenktume bitėms.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinės augalininkystė tarnybos (VAT) specialistai informavo, kad Kėdainių rajono tarybos narys, ūkininkas Romualdas Gailiūnas Gudžiūnų miestelyje purškė žydinčius rapsus neleistinu laiku.

VAT Kauno regioninio skyriaus specialistai atliko neplaninį augalų apsaugos produktų (AAP) naudojimo veiklos patikrinimą. Nustatyta, kad fungicidu purškiant žydinčius žieminius rapsus buvo nesilaikyta reikalavimo atlikti purškimą nuo 21 iki 4 valandos, taip pat purškimas buvo neregistruotas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS). Šiais reikalavimais siekiama apsaugoti dienos metu skraidančias bites.

Klaidą pripažinęs R.Gailiūnas  „Agroetai“ sakė, kad šiuos cheminius preparatus naudojo pirmą kartą ir kad juos pardavęs konsultantas nesupažindino ūkininko su preparato naudojimo taisyklėmis.

Šis atvejis ypatingas tuo, kad šiemet iki gegužės 25 d. dėl žydinčių rapsų purškimo buvo gauti tik 3 pranešimai.

VAT juos išnagrinėjo ir tik R. Gailiūno atvejis pasitvirtino. Tai rodo, kad ūkininkai tampa vis labiau sąmoningi.

VAT Agrochemijos skyriaus vedėjas Darius Baškys informavo, kad iš viso šiemet buvo užfiksuoti 9 pranešimai, susiję su žydinčių augalų purškimais ir galimai neigiamu poveikiu bitėms.

Kauno regione užfiksuoti 3, Marijampolės – 2, Alytaus, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio regionuose – po vieną atvejį.

Palyginimui: VAT praėjusiais metais atliko 11 neplaninių patikrinimų, susijusių su galimais bičių laikytojų teisių pažeidimais (5 iš jų – gegužės mėn.), iš kurių pasitvirtino 6 atvejai: 3 atvejai, kai purškiant žydinčius augalus augalų apsaugos produktais nebuvo pateikta informacija PPIS, 3 kartus žydintys augalai buvo purškiami dienos metu (2 kartus žydintys rapsai ir 1 kartą – žydinčios garstyčios).

Pagal LR nusižengimų kodekso 342 straipsnį, AAP vežimo, saugojimo, naudojimo reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų, jei pažeidimas padarytas pakartotinai – skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų.

Facebook komentarai