Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ūkininkų turgus Marijampolėje išliks – įsikurs naujoje vietoje

Autorius: Regina KUDIRKIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Marijampolės regiono ūkininkams buvo iškilusi rimta problema – kur reikės realizuoti savo užaugintą produkciją, įsigyti ar parduoti grūdus, pašarus, ūkiui reikalingus darbo įrankius, padargus. Iš kelių Suvalkijos sostinėje veikusių ūkinių turgaviečių buvo likusi vienintelė, kuri buvo įsikūrusi miesto pakraštyje. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad po karantino apribojimų sumažinimo, savo veiklos ji neketina atnaujinti. Marijampolės savivaldybės vadovai, sulaukę gyventojų skundų, ėmė ieškoti alternatyvos, kur galėtų įsikurti naujasis ūkininkų turgus.

„Sužinoję, kad po karantino apribojimų švelninimo veiklos neatnaujins šalia parduotuvės „Namai“ veikęs ūkininkų turgus, ieškojome naujos, patogios vietos. Dariaus ir Girėno gatvėje esanti aikštelė buvo pasirinkta, kadangi jau anksčiau buvo įtraukta į vietų, kuriose galima prekiauti, sąrašą. Ši aikštelė yra netoli miesto centro ir gyvenamųjų rajonų, autobusų bei traukinių stočių, todėl yra patogi gyventojams. Svarbu ir tai, kad naujoji turgaus vieta bus administruojama savivaldybės administracijos, todėl čia galios savivaldybės tarybos priimtas sprendimas, leidžiantis pensininkams ir neįgaliems asmenims prekiauti nemokamai“, – sakė Marijampolės mero pavaduotojas Paulius Marozas.

Naujoje vietoje ūkininkų turgus savo veiklą pradės nuo gegužės 30 dienos. Čia prekyba vyks tik šeštadieniais, kaip būdavo ir ankstesnėje turgavietėje – nuo 6 iki 12 valandos. Savo užauginta produkcija norintys prekiauti ūkininkai ir kiti prekeiviai turi kreiptis į savivaldybę dėl leidimo prekiauti ir (ar) teikti paslaugas viešosiose vietose išdavimo. Ši paslauga teikiama ir elektroniniu būdu. Tikimasi, kad naujoji, gerokai arčiau miesto centro ir gyvenamųjų rajonų esanti turgavietės vieta taps mėgstama prekeivių ir pirkėjų.

Svarbu nepamiršti, kad kol kas turgavietėse privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis kitų karantino sąlygų reikalavimų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA