Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ukrainos prezidentas: žemės šalyje galės įsigyti tik jos piliečiai

Autorius: BNS
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
Printer Friendly, PDF & Email

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, žemės ūkio paskirties žemės šalyse galės įsigyti ir ją parduoti tik Ukrainos piliečiai ir bendrovės.

„Noriu išsklaidyti kelis mitus. Siaubo istorijos apie arabus, kinus ar ar kitus užsieniečius, kurie mūsų žemę išsigabens vagonais, yra nesąmonė. Žemė Ukrainoje priklauso ukrainiečiams. Pagal modelį, kurį mes siūlome su vyriausybe, tik Ukrainos piliečiai ar Ukrainos įmonės galės pirkti ar parduoti žemę“, – sakė jis, kalbėdamas ketvirtadienį Kijeve vykusiame susitikime su šalies ūkininkais.

Jo žodžiais, Ukrainos piliečiai pagaliau turėtų turėti visišką, o ne „hibridinę“ teisę turėti, naudoti ir disponuoti savo žeme.

Anot V. Zelenskio, nuo 2001-ųjų, kai šalyje buvo paskelbtas žemės pardavimo moratoriumas, taip ir nebuvo sukurtas tokių sandorių skaidrumo mechanizmas, o vietoj to atsirado šešėlinės schemos ir sukčiavimų galimybės.

Vyriausybės vadovas Oleksijus Hončarukas savo ruožtu pranešė, jog Ukrainos žemės rinka bus atverta nuo 2020 spalio, nes „būtina tam kruopščiai pasiruošti“.

Laikinasis draudimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę Ukrainoje įsigaliojo nuo 2002-ųjų sausio ir nuo to laiko kasmet pratęsiamas metams. Per visą šį laikotarpį visi tokios žemės naudojimo santykiai šalyje grindžiami nuomos principu.

Šį draudimą raginantis atšaukti Pasaulio bankas tvirtina, jog tai – rimta kliūtis investicijų bei žemės ūkio našumo augimui.

Facebook komentarai