Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Utenos rajone klaidžiojo meškos jauniklis

Autorius: Utenos žinios
Vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotas, kaip mano medžiotojai, meškos jauniklis.
Vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotas, kaip mano medžiotojai, meškos jauniklis.
Printer Friendly, PDF & Email

Panašu, kad po Utenos rajono miškus šią vasarą klaidžiojo meškos jauniklis. Daugalių seniūnijoje, prie Daržinių kaimo esančiame Vikšnynės miške, „Stumbro“ medžiotojų klubo įstatytos kameros šių metų liepos 26 dieną užfiksavo neįprastą gyvūną. Nuotrauką pamatę medžiotojai suskubo aiškintis, koks tai žvėris, mat jo snukio fotografijoje nematyti. Pasikonsultavę su ekspertais, medžiotojai tvirtina, jog tai – meškos jauniklis. „Stumbro“ medžiotojų klubo narys G. Černiauskas pasakoja, kad meška naktį atėjo prie jų klubo įrengtos šėryklos, o po to pasišalino ir negrįžo. Vyras sako, jog šiose vietovėse, už 4 km nuo Sudeikių miestelio esančiame miške medžiotojai dažnai pastebi vilkus ir šernus, tačiau meška buvo pastebėta pirmą kartą.

"Agroeta" primena, kad liepos 12 d. meška buvo užfiksuota ir Ukmergės rajone, ties Želvos miesteliu. Tame pat rajone ji pastebėta ir rugpjūčio 5 dieną. Kol kas neaišku, ar tai tas pats individas, ar tai skirtingos meškos. 

Gegužės mėnesį Anykščių rajone medžiotojų kameros užfiksavo pro ten ėjusią mešką, kuri vėliau buvo pastebėta ir kituose Lietuvos miestuose.

Pasak Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojas Almanto Vaičiūno, nors meškos Lietuvoje negyvena, tačiau vis dažniau atklysta į mūsų kraštą. Manoma, kad plėšrūs žinduoliai gali atklysti iš kaimyninės Baltarusijos, kurioje gyvenančių lokių skaičius yra stipriai išaugęs.

Gyventojams pavojaus neturėtų kilti. Lokiai dažniausiai vaikšto neapgyvendintose teritorijose ir bijo žmonių. Tad sutikus lokį geriausia būtų nuo jo nebėgti, nes meškos pajutusios pavojų pačios pasitraukia.

Vėja VILIŪNAITĖ

Facebook komentarai