Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Už neteisėtą kiršlių žvejybą teks atlyginti virš 5 tūkst. eurų

Autorius: Agroeta
Už sugautus 22 kiršlius teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 5280 eurų.
Už sugautus 22 kiršlius teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 5280 eurų.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai  sulaikė 3 asmenis neteisėtai vykdančius žvejybą Neries upėje. Asmenys gaudė kiršlius, vėliau šias žuvis slėpė Neries krantinėje esančiuose šuliniuose. Už sugautą laimikį asmenims gresia baudos, taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą – virš 5 tūkst. eurų.

„Vykdėme reidą ir stebėjome žvejus, ar šie žvejoja laikydamiesi Mėgėjų žvejybos taisyklėse nustatytų reikalavimų. Neilgai truko pastebėti, kad žvejai, pagavę žuvį greitai ją paslepia. Žuvis jie dėjo į maišus ir uždengdavo šulinio dangčiu. Kilo įtarimas, nusprendėme asmenis patikrinti. Taip nustatėme, kad asmenys gaudė kiršlius ir slėpė juos. Iš viso suskaičiavome 22 neteisėtai sugautus kiršlius – šiuo metu šias žuvis draudžiama gaudyti dėl jų neršto“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Raimonda Trukanavičiūtė.

Visiems trims asmenims bus skirta bauda iki 300 eurų, o už sugautus 22 kiršlius teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 5280 eurų.

Pasak aplinkosaugininkės reikia nepamiršti, kad nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. šalyje galioja kiršlių gaudymo draudimas. Pagal Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką kiršlio bazinis įkainis yra 240 eurų.

Facebook komentarai