Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Už neteisėtai sumedžiotą bebrą – brakonieriui iki 1800 eurų bauda

Autorius: Agroeta
Bebras
Bebras
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamentas pranešė apie svarbiausius pastarųjų savaičių įvykius, iš kurių akcentuoja gegužės 18 d. Lazdijų r., Seirijuose, vykusį reidą. Per jį Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė brakonierių, neteisėtai sumedžiojusį bebrą, be to jo sodyboje rasti ir nelegalūs žvejybos įrankiai.

Brakonierius neteisėtai medžiojo spąstais be medžioklės leidimo. Pažeidėjas nelegaliu medžioklės įrankiu – spąstais, sugavo draudžiamą šiuo metu medžioti gyvūną – bebrą.

Aplinkosaugos pareigūnai apieškojo asmeniui priklausančios sodybos teritoriją, kurioje rasti draudžiami ne mėgėjų žvejybos įrankiai. Pažeidėjas neteko statomojo ir traukiamojo tinklo, o už neteisėtai sumedžiotą bebrą jam gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat brakonieriui teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 348 eurus.

Gegužės 18–24 d. AAD pareigūnams buvo intensyvi, jie išžvalgė 122 teritorijas ir surengė 40 reidų, darbo metu į įvykio vietą vyko 85 kartus, o ne darbo metu – 55 kartus.

Praėjusią savaitę AAD Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojai apie galimus pažeidimus gavo 582 pranešimus. PPS darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 44 kartus, apie medžioklės – 9. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 27 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 42, nuotekų – 19, vandens taršos – 11, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 9, oro taršos – 11, neteisėtų kirtimų – 21.

Gegužės 18–24 d. ir vėl padaugėjo į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų – per savaitę apie tai pranešta 252 kartus, o gegužės 11–17 d. tokių pranešimų buvo 180. Gyventojai kreipėsi dėl įvykių su laukiniais gyvūnais 82 kartus.

Facebook komentarai