Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Už neteisėtai sumedžiotą briedį pažeidėjas sumokės 7 tūkst. eurų

Autorius: Agroeta
Brakonieriavimas gali skaudžiai atsiliepti piniginei.
Brakonieriavimas gali skaudžiai atsiliepti piniginei.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija atliko tyrimą dėl 2019 m. pabaigoje Rokiškio rajone medžioklės su varovais metu sumedžioto galimai sužeisto briedžio patino. Tiriant šį atvejį nustatyta, kad buvo pažeisti Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimai.

Prieš pradėdamas doroti briedį arba prieš išvykdamas iš medžioklės plotų vieneto, kuriame buvo medžiojama, medžiotojų būrelis pagal Medžioklės taisyklių 28 punktą privalėjo telefonu informuoti AAD. Taip pat kitą darbo dieną medžiotojai AAD turėjo pateikti nustatytos formos aktą (2 priedas).

Medžiotojų būrelis, apie galimai sužeistą briedį pagal reikalavimus laiku nepranešęs pareigūnams, bandė išvengti atsakomybės ir aplinkos apsaugos pareigūnų kontrolės. Be to, kad buvo padaryta žala gyvūnijai, pažeisti ir Medžioklės taisyklių 28, 58.2.2 , 58.2.3 ir 58.24 punktai.

Medžiotojai gyvūną pakrovė į automobilio priekabą, nugabenę į dorojimo vietą išdorojo ir žvėrieną pasidalijo.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas akcentavo, kad medžiotojų būrelis nesudarė galimybių aplinkos apsaugos pareigūnams nustatyti įvykio aplinkybių, žvėrį sumedžiojo, gabeno ir dorojo neteisėtai.

Teismas briedžio patiną sumedžiojusį medžiotoją pripažino kaltu. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 290 str. 8 dalį asmeniui paskirta 1000 eurų administracinė bauda, 1 metams atimta teisė medžioti ir konfiskuotas graižtvinis šautuvas. Taip pat teismas priteisė valstybei sumokėti 5993 eurus už gyvūnijai padarytą žalą.

Tolimesnė kitų prie šios neteisėtos medžioklės prisidėjusių medžiotojų apklausa bus vykdoma ir poveikio priemonės taikomos pasibaigus karantino laikotarpiui.

Facebook komentarai