Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Užaugino įspūdingo dydžio kardelį – rekordininką

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Užaugino įspūdingo dydžio kardelį – rekordininką
Užaugino įspūdingo dydžio kardelį – rekordininką
Printer Friendly, PDF & Email

Visai gali būti, kad Lietuvoje didžiausias kardelis yra Randiškės kaime, Lazdijų rajone. 

Remigijus Berus užaugino kardelį – rekordininką. Paklaustas, kaip išaugino tokią aukštą gėlę, juokavo, kad sodino paprastai – šaknimis į žemę. „Gaspadorius „čiudnesnis“, tai ir gėlės tokios“,– šypsodamasis priduria jis.

Jo kardeliai auga ne lauke, o šiltnamyje. Sakosi, šiltnamyje sodinęs tik todėl, kad  norėjęs, jog anksčiau pražystų – liepos 2 dienai, mamos gimtadieniui. Nepražydo. Pasak gėlininko, savaite pavėlavo.

„Šiemet kardeliams geros oro sąlygos būtų ir lauke augti, bet vėtros tikrai būtų išlaužę. O 2 metrų tvorą statyti, vėlgi neišeina. Nežinai ar užaugs tokie aukšti“, – tikina daržininkas, sodininkas ir gėlininkas. Vyras augina daug ką: ir šilauoges, ir sausmedžius, ir šilkmedžius, ir rožes – turi didžiulį rožyną. „Man svarbu sodinti“,– prisipažįsta vyriškis.

Kardelių gumbus R. Berus pirko viename prekybos centre pernai. „Žmonės kalba, kad iš prekybos centrų niekas neauga. Netiesa“,– paneigia mitą vyras.

Pasodino 10 kardelių. Daugumą iš jų, net 7 – galima sakyti rekordininkai.

2 metrus ir 2 centimetrus siekiantis kardelis žydi rausvai. „Dar paaugo“,– stebisi ūgiu net pats gėlininkas.

„Tokį kardelį pirmą kartą gyvenime matau. Gal pirmą ir paskutinį kartą tokį užauginau“,– svarsto jis.

Gėlininkas mano, kad patį didžiausią kardelį ūgiu gali pranokti šalia augantys. Mat kiti irgi užaugo ne prasčiau.  Antrasis gėlininko kolekcijoje pagal ūgį - apie 190 centimetrų siekiantis kardelis. „Šis dar augs, mat nežydi ir pumpuras nedidelis. Dar „pavaris““,– sako gėlių augintojas.

Kardelius sodinęs ir anksčiau tik tie būdavę iki metro – nedaugiau.

Gal šiemet kažkuo ypatingu tręšęs? „Absoliučiai nieko“,– teigia Remigijus.

Vyras tikisi, kad jo užaugintas kardelis bus įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Remigijus jau kreipėsi į Lietuvos rekordus registruojančią agentūrą, nusiuntė užklausą.

„Galima registruoti, juolab, kad Lietuvoje kardeliai nėra registruoti rekordų knygoje. Tad mano kardelis gali būti puikus startas kitiems užauginti dar aukštesnius“,- sako gėlininkas.

Pražydusį kardelį – gigantą, sako, skinsiąs. „Kam žadėjau, tam nuvešc reiks“,- dzūkiškai porina vyras.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA