Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Užaugo dvimetrinis moliūgas

Autorius: Šiaulių kraštas
Užaugo moliūgas – sulig daržininku. Felikso Grunskio ("Biržiečių žodis") nuotr.
Užaugo moliūgas – sulig daržininku. Felikso Grunskio ("Biržiečių žodis") nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Biržiečio Vladimiro sodyboje šiemet užaugo neįprasti moliūgai – balti ir ilgi, agurkų formos vaisiai. Patį ilgiausią moliūgą išmatavo – 170 cm ilgio. Kai vaisius pasiekė žemę, moliūgo augintojas po juo iškasė duobę, kad į žemę nesulįstų.

Greta ilgojo moliūgo užaugo ir trumpesnių vaisių: keliolikos ar kelių dešimčių centimetrų ilgio. Moliūgas dar žydi nedideliais baltais žiedais. Yra dešimtys užmegztų vaisių. Suprantama, jie jau neužaugs – ruduo.

Šeimininkai šių moliūgo vaisių jau ragavo. Labiau priminė agurkų nei įprastų moliūgų skonį.

Pasak moliūgų žinovų, ilgamoliūgis – vijoklinė daržovė. Augalas kilęs iš Indijos ir Afrikos, todėl dar vadinamas indišku agurku arba vietnamietišku aguročiu. Lotyniškas ilgamoliūgio pavadinimas – lagenaria.

Ilgamoliūgis – šilumamėgis augalas. Auginamas vertikaliai, kad vaisiai kabėtų. Augalui reikalingos stiprios atramos. Ilgamoliūgiai užaugina įvairios formos ir dydžio vaisius. Geriausia, kad vaisiai neliestų žemės. Nors yra tokių ilgamoliūgių, kurių vaisiai, pasiekę žemę ar žolę, pradeda riestis į viršų. Netrukdomai auginami moliūgai užaugina taisyklingo vėzdo formos vaisius.

Skaniausi būna 30–40 cm ilgio vaisiai. Vertingi. Turi daug vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Galima valgyti šviežius ar dėti į sriubas, troškinius.

Facebook komentarai