Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

V. Ribikauskas: kam išties bus naudinga, jei neliks verslinės žvejybos?

Autorius: Vytautas RIBIKAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ištraukus tinklus iš Lietuvai priklausančios Kuršių marių dalies, jūrinės žuvys, migruojančios neršti į gėlus vandenis, be jokių kliūčių plauks į Kaliningrado srities marių dalį. Rusams neliks konkurentų ir gėlavandenių žuvų gaudyme.

Kaimynai ne tik galės padidinti savo laimikius – Neringos žvejai, negalėdami patys pasigauti žuvies, jos pirkti važiuos į Kaliningrado sritį, nes be šviežios rūkytos žuvies poilsiautojams Neringoje nėra kas veikti. Rusų žvejams dviguba nauda. O gali dar atsitikti ir taip, kad, nesant Neringoje žuvies, dalis lietuvaičių ir poilsiavimui rinksis rusiškąją Nerijos dalį. Lietuvaičiai dar vis niekaip negali atsispirti rusiškos propagandos vilionėms. Apsimesti naiviais, teikti, kad nieko nežinojo – neatsakinga.

Keista ir tai, kam "Lašišos dienoraščio" veikėjams reikia, kad upės knibždėte knibždėtų žuvimis. Jie juk vis tiek pagauna ir paleidžia. Kai žuvų yra mažiau, turėtų būti dar įdomiau, sportiškiau jas suvilioti. Negi taip svarbu, kuo daugiau žuvų subadyti kabliais ir paleisti, kad nugaištų. Mokslininkai yra nustatę, kad nuo kablio nukabintos ir po visų matavimų, svėrimų, fotosesijų ir bučiavimosi atgal į vandenį paleistos lašišos, jeigu ir nenugaišta, tai tais metais neneršia. 

O ir tiems, kurie sumeškeriotą žuvį valgo, sugauti galima tik labai mažą vertingų žuvų skaičių, o menkesnės vertės žuvims nustatytas taip pat labai mažas svorio limitas. Taigi, sportinei, mėgėjiškai žūklei nereikia, kad žuvys kibtų labai intensyviai: arba greitai turėsi važiuoti namo, arba paleidinėsi sužalotas žuvis. Manau, kad vidaus vandenyse turėtų įsitekti ir žvejai mėgėjai, ir profesionalai. Juo labiau, kad profesionali žvejyba neplėtojama, priešingai, pamažu sunyksta, tai kodėl nepalikti šį verslą, kaip paveldą, kaip šeimos verslą, nusistovėjusį iš kartos į kartą.   

 

 

 

 

Facebook komentarai