Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

V. Sinkevičius nuogąstauja, kad žvejybos draudimai Kuršių mariose neduos rezultatų

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimui svarstant pataisas dėl verslinės žvejybos Kuršių mariose draudimų, už aplinką, vandenynus bei žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius nuogąstauja, kad tai nuskriaus žvejus, tačiau norimo rezultato nebus pasiekta.

„Ar verslinė žūklė yra priežastis menkių nykimo? Galbūt tai viena iš priežasčių, bet turime suprasti, kad tas pačias marias dalinamės su kita valstybe, kuri greičiausiai neuždraus. Tai ar nebus, kad nuskriausdami savo žvejus rezultato nepasieksime“, – žurnalistams Vilniuje sakė V. Sinkevičius.

Anot jo, galiojančios taisyklės dėl žuvininkystės, kurias nustato Europos Komisija, yra pakankamai griežtos.

„Svarbu, kad jos būtų pilnai įgyvendintos, ko kartais neįvyksta ir dėl to turime konfliktą tarp žvejų  mėgėjų ir verslinės žvejybos. Labai svarbu nesivelti į emociją, o pasižiūrėti labai ramiai ir kalbėti apie tikslus, kurių vis dėlto siekiama“, – penktadienį sakė V. Sinkevičius.

Seime svarstoma uždrausti verslinę žvejybą vidaus vandenyse. Jomis būtų leidžiama tik specializuota stintų ir nėgių žvejyba. Kitas žuvis įmonės galėtų žvejoti tik jūroje, polderiuose ir privačiuose vandens telkiniuose. 

Verslinės žvejybos atstovai įspėja, kad uždraudus žvejybą Kuršių mariose, neliktų vietinės žuvies, gali kilti jos kainos. Kai kurie verslinės žuvininkystės atstovai akcentuoja pastaruoju metu sparčiai intensyvėjančią mėgėjišką žvejybą.

Facebook komentarai