Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

 

 

 

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Varkaliuose vėl kriuksi kiaulės, bet ūkininkas atsitvėrė tylos siena

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusį rudenį pasklido žinia, kad vienas stambiausių kiaulių augintojų Žemaitijoje Kazimieras Baginskas likvidavo visą kiaulių fermą Varkalių k. (Plungės r.) ir čia jų nebeaugins. Tačiau prieš Naujuosius metus jo ferma atgijo ir kiaulės Varkaliuose vėl auginamos.

Viena pagrindinių priežasčių, galėjusių nulemti ūkininko apsisprendimą, buvo įvardijamas afrikinis kiaulių maras (AKM). Tačiau ūkininko ferma atgijo būtent AKM akivaizdoje – daugiau nei prieš savaitę Plungės r. Alsėdžių seniūnijoje buvo sumedžiotas šernas, kuriam nustatytas šis pavojingas virusas.

Galima sakyti, kad afrikinis kiaulių maras prie K. Baginsko fermos priartėjo vos per 20 kilometrų. Šiuo metu Varkalių fermoje laikoma 400 kiaulių, anksčiau jos buvo skaičiuojamos tūkstančiais.

Kaip tas skaičius keisis, nėra žinoma, nes ūkininkas dėl jo atžvilgiu pradėto ikiteisminio tyrimo su žiniasklaida nebendrauja. Beje, K. Baginsko ūkis neapsiriboja vien veikla Plungės r. – turi fermų jis ir kituose rajonuose, o visos ūkininko kiaulių bandos dydis – beveik 20 000. Beje, būtent Plungės r. ūkininkas susilaukia didžiausio gyventojų, neapsikenčiančio fermos tvaiko, pasipriešinimo.

K. Baginskas iš savo ūkyje užauginamos kiaulienos iki pat šiol gamina įvairiausius mėsos gaminius, pradedant rūkytais ir baigiant šviežiais produktais, kuriuos pardavinėja savo paties įkurtame prekybos tinkle daugelyje aplinkinių rajonų.

Kiaulininkystė Plungės r. nėra populiari. Šių metų sausio 1 d. deklaruoti 187 kiaulininkystės ūkiai, juose laikomos 1 026 kiaulės. Tad atmetę didžiausioje fermoje laikomas 400 kiaulių galime tvirtinti, kad likusiuose ūkiuose jų yra vos po 2-3, taip sakant, kai kurie kaimo gyventojai kiaules laiko tik savo reikmėms. Ankstesniais metais kiaulių skaičius Plungės r. siekdavo ir penkis tūkstančius.

Facebook komentarai