Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Veganai užėmė paukštininkystės ūkį: "išlaisvino" 50 vištų ir surengė protestus prekybos centruose

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
"DxE Brighton" nuotr. ("Facebook")
"DxE Brighton" nuotr. ("Facebook")
Printer Friendly, PDF & Email

Rengdami į ūkininkus nukreiptas protesto akcijas, veganizmo sekėjai Jungtinėje Karalystėje laviruoja ant teisėtumo ribos. Praėjusį pirmadienį Braitone apie 150 gyvūnų globėjų organizacijos „Direct Action Everywhere“ (DxE) aktyvistų įsiveržė į paukštininkystės ūkį „Hoads Farm“ ir kurį laiką buvo jį užėmę. Trečiadienį jie protestavo „Aldi“, „Sainsbury“ ir „Hisbe“ prekybos centruose, ragindami vartotojus nepirkti „Hoads Farm“ kiaušinių, nes esą vištų laikymas laisvėje yra melas.

Į paukštininkystės į buvo įsiveržę apie 150 veganizmo sekėjų. Jie blokavo įvažiavimą į fermą, taip pat reikalavo „išlaisvinti“ 100 vištų dedeklių. Dalis protestuotojų užėmė ūkį, apsirangę apsaugančiais drabužiais. Lydimi policijos jie išsinešė 51 vištą.  

Po šio įvykio fermos patikrinimo ėmėsi veterinarijos tarnyba.

Trečiadienį aktyvistai surengė protestus ir Braitono prekybos centruose. Akcijas jie transliavo tiesiogiai į socialinius tinklus.

Prekybos tinklo „Sainsbury“ atstovė patvirtino, kad grupelė žmonių iš tiesų surengė protestą, bet jis truko labai trumpai. „Mes laikinai sustabdėme prekybą „Hoads Farm“ kiaušiniais kol įvykis tiriamas. Mums rūpi gyvūnų gerovė“, – paaiškino ji.

„Hoads Farm“ pati kreipėsi į veterinarijos tarnybą ir gyvūnų gerovės specialistus, kad jie atliktų nuodugnų tyrimą ir išsklaidytų aktyvistų abejones.

Veganizmą populiarinantys aktyvistai aiškina, kad vištos minėtame ūkyje auginamos netinkamai, nusižengiant gyvūnų gerovės reikalavimams.

Facebook komentarai