Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Verslas žlunga tada, kai pradedama sakyti, o ne klausti, ko reikia klientui

Autorius: Giedrė VILKYTĖ
 UAB „Ekoliuks“ komercijos direktorius Deividas Pečiukėnas.
UAB „Ekoliuks“ komercijos direktorius Deividas Pečiukėnas.
Printer Friendly, PDF & Email

Tuo įsitikinęs UAB „Ekoliuks“ komercijos direktorius Deividas Pečiukėnas. Kurį laiką patirtį kaupęs tarptautinėse įmonėse – „Revel Systems“, „Harbortouch“, „Teltonika“, per trejus metus perėjęs karinius lyderystės kursus, jis galiausiai nusprendė pasukti į ekologiškų produktų sertifikavimo rinką. Ilgą laiką monopolinėmis sąlygomis šioje srityje veikė viena įmonė. D. Pečiukėnas mano, kad UAB „Ekoliuks“ komanda pagaliau įneš daugiau konkurencijos.

„Mes jau bendraujame su ūkininkais. Stengiamės išsiaiškinti jų poreikius, lūkesčius, nustatyti, kas nepatiko, erzino iki šiol. Atliekame rinkos analizę. Galiu pažymėti, jog kalbėjome jau su per 200 ūkininkų ir kol kas džiaugiamės sulaukę tik pozityvių atsiliepimų“, – nurodė jis ir papasakojo plačiau apie tai, kas šiuo metu vyksta šioje srityje bei kas apskritai yra svarbu.

Kaip ir kodėl nusprendėte įsitraukti į ekologiškų produktų sertifikavimo rinką?

Viena iš kertinių priežasčių yra ta, kad iki šiol rinkoje vyravo monopolis, ir dargi, valstybinis. Pabendravome su ūkininkais, pamatėme, kad šis sektorius yra apleistas. Be to, ekologinis ūkininkavimas yra labai svarbus mūsų visų ateičiai. Todėl nusprendėme padidinti konkurenciją šioje rinkoje ir pasiūlyti pasirinkimo galimybę. Nors ir susidūrėme su iššūkiais, tikime, kad tai, ką darome, yra teisinga ir nenuleidžiame rankų.

Kaip vertinate bendrą mūsų šalies situaciją šioje srityje?

Pagal vidurkį Lietuva Europos atžvilgiu šiek tiek atsilieka pagal ekologinių ūkių kiekį. Visgi, manau, kad viena to priežasčių ir yra iki šiol galiojusios monopolinės sąlygos. Ūkininkai pavargę. Jie nori daugiau naujovių, supratimo, žemesnių kainų. Unikali mūsų šalies situacija lėmė tai, kad dažnas ūkininkas pabandydavo gauti ekologinio ūkio sertifikatą, nepasisekdavo ir tiesiog nebeturėdavo kur daugiau kreiptis. Tokiu būdu ir baigdavosi jų mėginimai puoselėti ekologinį ūkininkavimą. Iš tiesų, Lietuvoje ekologinių ūkių kiekis mažėja, tai yra, mažėja individualių ūkininkų. Tai rodo, kad tie, kuriems sekasi, ir toliau plečia savo veiklą. Tuo tarpu kiti šią sritį palieka.

Apibendrindamas galiu išskirti, kad šiuo metu mūsų šalyje šioje srityje situacija yra tikrai nepavydėtina. Tikimės, kad mūsų atėjimas į rinką padės išspręsti šią problemą.

Kuo galite padėti ūkininkams?

Esame privati organizacija. Tai reiškia, kad ne tik turime išlaikyti savo darbuotojus, bet ir pritraukti klientus. Tiksliau – pasiūlyti jiems sąlygas – tiek kainos, tiek kokybės atžvilgiu – kuo geresnes, lankstumą – mokėjimų atidėjimą, išskirstymą, prisitaikymą prie ūkininko ir jo užimtumo. Mes į tai žvelgiame, kaip į sėkmingą verslą. Jeigu norime būti sėkmingi, tai tokiais turi būti ir mūsų klientai bei darbuotojai.

Taigi, nesame biudžetinė įstaiga. Todėl mums svarbus išlikimas ir todėl atnešame daug pridėtinės vertės. Kaip ir minėjau, į ją patenka kaina, kokybė ir lankstumas.

Orientuodamiesi į šiuos siekius, žiūrime, kaip optimizuoti vidinius procesus, atsisakome perteklinių reikalavimų ir vadovaujamės tik Europos Sąjungos reglamentais bei Žemės ūkio ministerijos nustatytomis ekologinio ūkininkavimo taisyklėmis.

Kodėl svarbu turėti sertifikatą?

Ekologišku ūkininkavimu galima verstis ir neturint sertifikato. Tačiau jis skirtas siekiant apsaugoti vartotoją. Produkcija yra perdirbama, iš jos yra gaminami maisto produktai. Todėl turi būti tam tikra kontrolė, kuri užtikrintų, kad ji nuo A iki Z yra pagaminta išties ekologiškai.

Žinoma, viskas prasideda nuo ekologiško auginimo. Svarbu įsitikinti, kad tokie ūkiai nenaudotų draudžiamų trąšų ir netaikytų netinkamų praktikų. Tokiu būdu tiek perdirbėjai, tiek vartotojai įsigydami sertifikuotą produkciją, yra užtikrinti ir ramūs, kad jie tikrai gauna ekologišką prekę. Tai yra labai svarbu. Ypač šiais laikais, kai vis daugiau žmonių atsisako žalingų priedų.

Sertifikuojančios įmonės ne be reikalo vadinamos kontroliuojančiomis. Jos būtent ir užtikrina, kad ekologiški ūkiai tiektų išties ekologišką produkciją.

Facebook komentarai