Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Veterinarai: netinkamai šeriantiems kiaules gręsia daugiau nei 2,3 tūkst. EUR bauda

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, birželio 16 d.) Prasidėjus vasarai veterinarijos specialistai perspėja dėl padidėjusios rizikos kiaulėms apsikrėsti kiaulių maru ir grąsina skirti baudas tiems kiaulių laikytojams, kurie netinkamai šers gyvulius. Praėjusiais metais Lietuvos ūkiuose nustatyta 13 afrikinio kiaulių maro židinių, diagnozė patvirtinta 132 šernams, tiek pat jų buvo rasta ir sumedžiota. Atsižvelgiant į šią statistiką, kiaulių laikytojai turi būti dar atidesni ir ypatingą dėmesį skirti biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimui: ūkininkai privalo savo kiaules šerti tik termiškai apdorotais pašarais, draudžiama kiaules laikyti lauke, o nesilaikančių šių reikalavimų laukia baudos nuo 29 iki 579 eurų, kiaulininkystės kompleksų savininkams – net iki 2 317 eurų bauda.

Vienas pagrindinių reikalavimų nelaikyti kiaulių lauke ir nešerti jų nenuplikyta šviežiai nušienauta žole. Be to, ligos atveju, ūkio, kuriame buvo pažeidžiami biologinio saugumo reikalavimai, savininkui nepriklausys kompensacija už nugaišusias ar sunaikintas kiaules, taip pat nebus skirta ir Europos Sąjungos parama.

„Nors afrikinio kiaulių maro atvejai naminių kiaulių laikymo vietose Lietuvoje nėra itin dažni, kiekvienas ūkininkas turi deramai reaguoti į situaciją ir prisiimti maksimalią atsakomybę už visų galimų prevencijos priemonių įgyvendinimą savo ūkyje. Nesilaikydami reikalavimų, ūkininkai rizikuoja ne tik savo, bet ir aplinkinių ūkių gerove, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. – Valstybė yra pasirengusi imtis visų įmanomų priemonių AKM prevencijai užtikrinti, taip pat padėti ūkininkams, susidūrusiems su šia problema. Svarbiausia – visiems užtikrinti individualią atsakomybę.“

Tačiau valdininkai nutyli, kiek lešų buvo išeikvota tvorų statymui nuo AKM. Pavyzdžiui, 2014 m. Alytaus rajone buvo už 200 tūkst. Eur pastatyta tvora, bet nemažą dalį jos nugvelbė ilgapirščiai ir už tai niekas nesulaukė atsakomybės. Dar vėliau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ėmėsi iniciatyvos aptverti visą Lietuvos teritorijos pasienį su Baltarusija, bet negavus būtinų 10 mln. Eur, šios minties atsisakyta.

Kad ir kaip ten būtų, gyventojai privalo laikytis veterinarų reikalavimų.

"Agroeta" inf.

tvora

Facebook komentarai

bas

a